Strona głównaKonsolePS4 – wewnętrzny zegar może w każdej chwili uśmiercić konsole

PS4 – wewnętrzny zegar może w każdej chwili uśmiercić konsole

Każda konsola PS4 wyposażona jest w wewnętrzny zegar zasilany baterią. w wyniku błędu gdy ta się wyczerpie konsola staje się bezużyteczna.

Według informacji przekazanych przez serwis Tech Radar, każda konsola PS4 jest niejako tykającą bombą zegarową. Różnica polega na tym, że nie wybuchnie, jednak stracisz dostęp do wszystkich swoich gier. Przyczyną problemu jest wewnętrzny zegar w układzie CMOS oraz bateria litowa, która go zasila.

Po jej wyczerpaniu dochodzi do zrestartowania wewnętrznego zegara. To z kolei może spowodować, że czas systemowy zostanie uznany za nieprawidłowy i konsola będzie wyświetlała błąd ERROR CE 34878-0, a następnie zablokuje dostęp do gier, zarówno cyfrowych jak i tych na nośnikach fizycznych.

Informacje o występowaniu tego typu błędów docierają również z innych źródeł m.in. od użytkownika Twittera Does it play? oraz YouTubera Lance’a McDonalda. Jak twierdzi McDonald blokada ma celu zapobiec próbom oszukiwania przy zdobywaniu trofeów. Na szczęście rozwiązaniem ma być wymiana baterii. Zadanie to jednak jest o tyle kłopotliwe, że wymaga dostania się do wnętrza PS4. Następnie trzeba ponownie ustawić odpowiedni czas. Okazuje się, że Sony mogłoby zwyczajnie załatać błąd wydając aktualizację oprogramowania konsoli.

Na pocieszenie powiem tyle, że sytuacja taka dzieje się bardzo rzadko. Widocznie trzeba mieć dużo „szczęścia” żeby to się przytrafiło. Jednak jak ktoś ma pecha to i nosie palec złamie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię