Strona głównaKonsolePS5 – konsola może zablokować dostęp do gier

PS5 – konsola może zablokować dostęp do gier

Wygląda na to, że PS5 wcześniej czy później odetnie graczy od ich gier. Podobna sytuacja może mieć miejsce także w konsolach PS4 oraz PS3. Czy jest się czego bać?

Jakiś czas temu pisaliśmy o problemie jaki może wystąpić na konsolach PS4, w wyniku którego gracz nie będzie mógł odpalić swoich gier, zarówno w wersji cyfrowej jak i z nośników fizycznych. Taki sam problem może wystąpić również na konsolach PS5. Wszystko związane jest z baterią na płycie głównej, która podtrzymuje pamięć CMOS.

Zobacz: GTA V znowu dostępne w Xbox Game Pass – także przez chmurę

W przypadku wyczerpania baterii nie zadziała system weryfikacji czy posiadamy prawa do odpalenia zainstalowanych na konsoli gier. Na szczęście, sama bateria nie powinna wyczerpać się zbyt szybko. Jej żywotność wynosi od pięciu do nawet kilkunastu lat. A nawet gdy tak się stanie to weryfikacja naszych uprawnień może nastąpić jeszcze przez sieć i zalogowanie się do swojego konta PlayStation.

Co więcej, baterię można wymienić, jednak wymaga to zdjęcia obudowy i grzebania we wnętrzu konsoli. W PS4 do wymiany baterii trzeba dodatkowo zdejmować chłodzenie konsoli.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię