Strona głównaKonsolePS5 Pro – obsłuży gry w 4K w 120 FPS?

PS5 Pro – obsłuży gry w 4K w 120 FPS?

Według nieoficjalnych informacji odnowiona konsola PS5, czyli PS5 Pro będzie prawdziwym potworem mocy obliczeniowej. Wszystko za sprawą opracowanej przez Sony technologii, która pozwoli grać w 4K w 120 klatkach na sekundę.

PS5 Pro ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku. Tymczasem do sieci trafiły doniesienia, że odświeżona wersja konsoli 9. Generacji będzie prawdziwym rarytasem. Autorska technologia Sony ma zapewnić rozgrywkę na bardzo wysokim poziomie.

Moore’s Law is Dead gościł w swoim programie twórcę kanału NX Gamer, który zajmuje się również recenzjami wydajności sprzętów dla IGN. Zdradził on, że od kilku anonimowych źródeł dowiedział, się że PS5 Pro skorzysta z pomocy autorskiej sztucznej inteligencji do skalowania obrazu. Ma to działać podobnie jak Nvidia DLSS.

To umożliwi rozgrywkę w 4K w 120 FPS. Oczywiście nie będzie to rozdzielczość natywna tylko upscalling. Jednak, żeby nie było tak łatwo, deweloperzy również będą musieli mieć w tym swój wkład. Większa płynność ma być możliwa do osiągnięciach w grach z trybem 40 FPS z VRR.

Co więcej, większość tytułów własnych Sony na PS5 ma tą opcję wbudowaną. To daje do myślenia. Jak możemy się spodziewać studia zależne od Sony już od dawana testują możliwości nowej konsoli.

Nie mniej warto poczekać jeszcze na oficjalne potwierdzenie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię