Strona głównaKonsolePS5 – Sony ogranicza produkcję konsoli, będą większe problemy z zakupem

PS5 – Sony ogranicza produkcję konsoli, będą większe problemy z zakupem

Według najnowszych informacji Sony ponownie zostało zmuszone do ograniczenia produkcji konsoli PS5. To spowoduje, że nabycie nowego egzemplarza w rozsądnej cenie będzie graniczyło z cudem.

Jak podaje Bloomberg, z powodu trudności w dostępie do komponentów oraz kłopotów logistycznych, Sony zostało zmuszone do ograniczenia produkcji PS5. To oznacza, że sytuacja jaka obecnie panuje na rynku stanie się jeszcze cięższa i do sklepów praktycznie nie będą trafiały nowe egzemplarze konsoli.

Zobacz: GeForce NOW – teraz odpalisz gry ze Steam na Xbox, oprócz jednej

Co ciekawe, jeszcze kilka tygodni temu sony mówiło o planach dobicia do 16 milionów sprzedanych egzemplarzy. Teraz jednak ten pułap wydaje się dość nierealny przez co firma obniżyła poprzeczkę do 15 milionów sztuk.

Dlaczego sytuacja wygląda tak dramatycznie? Najwięcej problemów sprawiają kwestie logistyczne, kłopoty z łańcuchami dostaw oraz brak półprzewodników w całej branży. Pod koniec października tego roku, Hiroki Tokoi z sony poinformował, że bardzo ciężko jest obecnie utrzymać tempo produkcji jakie zostało założone w pierwszym kwartale tego roku.

Do tego dochodzi fakt, że PS5 jest jedną z najszybciej sprzedających się konsol w historii firmy. W Lipcu liczba sprzedanych egzemplarzy dobiła do 10 milionów. Problemy spotykały jednak nie tylko sony, Nintendo również zostało zmuszone do zmniejszenia prognoz dla Switch. Z kolei Valve przesunęło premierę Steam Deck na luty 2022, chociaż pierwotnie miała trafić na rynek już w grudniu tego roku.

Najgorsze jest jednak to, że sytuacja może utrzymać się aż do połowy przyszłego roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię