Strona głównaKonsolePS5 – Sony przygotowane do świątecznej premiery

PS5 – Sony przygotowane do świątecznej premiery

Sony potwierdziło, że premiera konsoli PS5 jest na dobrej drodze. Liczba sztuk jaka zostanie do tego momentu wyprodukowana powinna wystarczyć dla wszystkich chętnych.

Podczas ogłoszenia wyników finansowych Sony potwierdziło, że jest przygotowane na premierę PS5 zaplanowaną na tegoroczny okres świąteczny. Firma powiedziała, że chociaż produkcja PlayStation została nieznacznie zachwiana z powodu problemów z dostawą komponentów to zdążyła już wrócić do normy.

Zobacz: Nioh 2 – Pierwsze DLC wprowadza wiele zmian

Sony przyznało że, produkcja PS5 napotyka pewne ograniczenia związane z tym, że część pracowników pracuje z domu oraz ze względu na ograniczenia wyjazdów służbowych. Jednak podejmowane są wszelkie niezbędne środki, aby wypuścić konsolę na rynek podczas tegorocznych świąt.

Jak możemy przeczytać w sprawozdaniu:

W tej chwili nie pojawiły się żadne poważne problemy w procesie tworzenia gier przez własne studia Sony i studia partnerskie.

W pierwszym kwartale finansowym, zakończonym 30 czerwca, Sony odnotowało przychody w wysokości 5,56 miliarda dolarów, czyli o 35% więcej niż rok wcześniej. Dochód netto wynosił 1,17 miliarda co dało wynik o 50% większy niż w tym samym okresie rok wcześniej.

Sony prognozuje dalsze zwiększenie dochodów w związku ze sprzedażą konsol PS5, gier i akcesoriów. Obecnie The Last of Us Part II oraz Ghost of Tsushima to najpopularniejsze produkcje na PS4. Liczba subskrypcji PS Plus osiągnęła 45 milionów graczy.

Zobacz: PlayStation 5 – uruchomisz misję bez ładowania całej gry

W pierwszym kwartale finansowym Sony sprzedało 18,5 miliona kopii własnych gier na PS4. Dla porównania wynik sprzed roku wynosił 11,7 miliona.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię