Strona głównaKonsolePS5 – według testów nie warto przepłacać za drogie dyski SSD M.2

PS5 – według testów nie warto przepłacać za drogie dyski SSD M.2

PlayStation rekomenduje kilka modeli dysków SSD jako rozszerzenie pamięci do PS5. Są to jedne z droższych modeli dostępnych na rynku. Jednak według testów tańsze dyski radzą sobie tak samo dobrze.

Ekipa The Verge sprawdziła jak radzą sobie dyski SSD M.2 we współpracy z PS5. W testach sprawdzono Sabrent Rocket 500 GB oraz ADATA XPG Gammix S50 Lite. Według specyfikacji oba modele charakteryzują się odczytem na poziomie 3900 i 5000 MB/s. PlayStation rekomenduje urządzenia z odczytem na poziomie 5500 MB/s. Co ciekawe, według testów oba dyski sprawdzone przez The Verge radziły sobie tak samo dobrze jak te rekomendowane przez Sony.

ps5

Zobacz: Sony sprzedało już 10 milionów sztuk PlayStation 5

Wyniki są praktycznie identyczne, co jest dobrą wiadomością dla graczy i ich portfeli. Wygląda na to, że wcale nie trzeba płacić za superszybkie dyski, gdyż wystarczą również te tańsza. Obecnie wskazany wyżej model ADATA to koszt około 629 złotych, Sabrent kosztuje ok. 800 złotych. Z kolei taki FireCuda 530 1 TB to już wydatek rzędu 1050 złotych. Jak widać kilka stówek może zostać w kieszeni i można przeznaczyć je na zakup gier.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię