Strona głównaKonsolePS5 z dużą aktualizacją, która ułatwi korzystanie z konsoli

PS5 z dużą aktualizacją, która ułatwi korzystanie z konsoli

Sony udostępniło nową aktualizację oprogramowania konsol PS5. Discord, nowe opcje rozgrywki, ułatwienia dostępu, to tylko kilka z opcji jakie są teraz dostępne.

Najnowsza aktualizacja oznaczona numerem 23.01-07.00.00.44 jest już dostępna do pobrania na konsolach PS5. Wraz z nią zmianie uległy funkcje społecznościowe oraz przede wszystkim obsługę Discord. Miła niespodzianka to także brak konieczności podpinania kontrolera podczas aktualizacji. Teraz dzieje się to bezprzewodowo.

Gracze mają teraz możliwość dołączenia do czatu głosowego Discord z poziomu konsoli. Co więcej, możemy rozmawiać ze znajomymi korzystającymi z PC lub konsoli Xbox. Wprowadzono także możliwość udostępniania ekranu bezpośrednio z profilu znajomego. Dzięki temu wystarczy na profilu znajomego poprosić o udostępnienie ekranu lub rozpoczęcia transmisji.

Na karcie czatu głosowego pojawiła się także opcja dołączenia do gry poprzez wybranie profilu gracze, a następnie opcji Dołącz do gry, która widoczna jest w nowym menu. Teraz możemy także ręcznie wybierać ujęcia i klipy, które chcemy przesłać do PS App, skąd w prosty sposób udostępnimy je w mediach społecznościowych.

Kolejną z nowości są dodatkowe opcje w Centrum Gier. Od teraz na każdej z gier widocznych na ekranie pojawi się wskaźnik czasu spędzonego na zabawie, dzięki temu będziemy wiedzieć ile już graliśmy w daną produkcję. W przypadku niektórych gier pojawił się także pasek z postępem w przejściu gry.

Teraz możemy sprawdzić także, który z naszych znajomych aktualnie gra w dany tytuł. Wybierając kafelek będziemy mogli nawiązać interakcję ze znajomym. Zmieniło się także położenie kafelka trofeów.

Po aktualizacji ułatwiło się także przenoszenie zapisanych danych z PS4 na PS5. Jeżeli mamy w sieci PSN zapisane dane z gry na poprzedniej generacji to pojawi się o tym stosowna informacja. Jednak wymaga to aktywnego konta PS Plus.

Jeżeli macie monitor lub TV działający w 1440p to możecie uruchomić grę w tej właśnie rozdzielczości ze wsparciem dla VRR, czyli zmiennej częstotliwości odświeżania obrazu. Funkcja ta dostępna jest tylko dla urządzeń z HDMI 2.1. Poprawiono także sposób filtrowania gier z biblioteki. Ułatwia to szukanie gier na VR i VR2.

Do pobrania jest 1,14 GB danych. Aktualizacja pobiera się po uruchomieniu konsoli lub w trybie spoczynku, w zależności jak jest ustawiona. Pełną listę zmian znajdziecie TUTAJ.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię