Strona głównaKonsolePS5 – zamówienia odwołane z powodu uszkodzonej partii konsol?

PS5 – zamówienia odwołane z powodu uszkodzonej partii konsol?

Jeżeli śledzicie sytuację związana z zamówieniami przedsprzedażowymi na konsole nowej generacji to wiecie, że nie wszyscy mogą otrzymać swoje zamówienie. Dodatkową burzę w sieci wywołał jeden z pracowników dużego sklepu z elektroniką twierdząc, że partia PS5 jest uszkodzona.

Wczoraj na Twitterze Patryk Fejfer zamieścił wpis z informacją, ze kontaktował się z nim pracownik xkom.pl i poinformował o braku możliwości realizacji jego zamówienia na PS5. Powodem ma być wada fabryczna płyty głównej wszystkich konsol jakie trafiły do Polski.

Inni użytkownicy również otrzymywali podobne informacje od pracowników xkom.pl. Na szczęście sklep zajął się badaniem sprawy.

Polski oddział PlayStation nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Na szczęści rzecznik prasowy x-kom uspokoił, że był to tylko błąd jednego z pracowników, a sklep nie miał jeszcze na magazynie ani jednej sztuki konsoli PS5. Problemy z dostępnością sprzętu są globalne. Nic zatem nie wskazuje na to, że chodzi o uszkodzone płyty główne czy inne ukryte wady sprzętu. Smutna wiadomość jest taka, że gracze, którzy zakupili PS5 w sklepie x-kom nie dostaną jej w dniu premiery.

Poniżej pełne wyjaśnienie rzecznika prasowego x-kom jaki otrzymała ekipa serwisu Antyweb:

Jestem totalnie zaskoczony taką informacją, szczerze nie wiem skąd nasz pracownik to wziął, będziemy to wyjaśniać. Do tej pory w naszym magazynie nie było nawet jednej PS5, więc nie ma mowy o jakimkolwiek odsyłaniu czegokolwiek do producenta. Faktem jest, że nie wyślemy w dniu premiery konsol PlayStation 5. Ma to związek z globalnym problemem z dostępnością tych konsol na rynku i nie znam tego przyczyn. Naszych klientów prosimy o cierpliwość. Dajemy też możliwość anulowania zamówienia i zwrotu pełnej sumy lub zmiany zakupu na desktopa z serii G4M3R z 500-złotowym rabatem. I jeżeli ktoś z nami zostanie, zdecyduje się poczekać na dostawę PlayStation 5 lub zamieni swoje zamówienie na G4M3Ra, dodatkowo dostanie bon w wysokości 100 złotych na dowolne zakupy w x-komie. Bon jest na jakikolwiek towar w naszej ofercie, ale coś czuję, że zostanie przez większość graczy wykorzystany jako zniżka na jakąś grę, żeby móc wypróbować możliwości najnowszej generacji PS-a na jakimś nowym tytule. Albo na dodatkowy pad.

Nie pozostaje zatem nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na konsolę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

  1. xkom to qrwy. Tak samo zaczęli sprzedawać konsole ps5 wcześniej za 2449 zl po czym anulowali zamówienia bo to był błąd pracownika. Identyczna sytuacja. Kłamcy i oszuści. Nienawidzę tego sklepu już od dawna i dają kolejne powody żeby trzymać się od nich z daleka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię