Strona główna Gry Quake Champions Doom Edition czyli jak mógłby wyglądać ostatni Quake 25 lat...

Quake Champions Doom Edition czyli jak mógłby wyglądać ostatni Quake 25 lat temu

- Reklama -

Wiele gier ma w dalszym ciągu bardzo aktywne społeczności moderów, ale w głównej mierze są to gry nowe, jak opisywana przez nas niedawno zmodyfikowana wersja GTA V. A co gdybym Wam powiedział, że nadal dłubie się w grach, które mają niemal ćwierć wieku?

Nie dość, że ciągle znajdują się zapaleńcy, którzy grają w gry sprzed ponad 20 lat, a nawet odnajdują w nich nowe ciekawostki. Są również tacy, którzy aktywnie działają zmieniając zawartość takich gier.

Dwóch z nich, o pseudonimach DBThanatos & Michaelis, stworzyło wariację na temat… Quake Champions, opartą o pliki gry Doom II, która w tym roku ma 24 urodziny. Na filmiku z rozgrywki zobaczyć można między innymi wszystkie bronie, jakimi można posługiwać się w najnowszej części Quake’a – włącznie z rękawicą, która  jest naszą podstawową bronią. Wprawne oko bez większego problemu wychwyci również mapy znane z Quake Champions. Bronie, jak i cała otoczka graficzna, ma oczywiście znany z Dooma II pikselowy feeling, od którego maniakom retro od razu cieplej robi się na sercach. Jedyne elementy gry, które nie przypominają swoich odpowiedników z nowej gry to postaci bohaterów, aczkolwiek zachowano podział na championów i ich umiejętności.

W grze można zagrać w kilka popularnych trybów, takich jak deathmatch, capture the flag, w wersjach dla pojedynczego gracza oraz w co-opie.

Wspomniany film możecie zobaczyć tutaj:

Opisywaną grę możecie pobrać stąd. A może ktoś z Was już sprawdzał jak gra się w QC w świecie sprite’ów?

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE