Strona główna Gry Aktualności Quake II RTX – gra dostępna do pobrania za darmo. Ale jest...

Quake II RTX – gra dostępna do pobrania za darmo. Ale jest haczyk

Nvidia, we współpracy z Bethesdą, stworzyła nową wersję Quake II RTX. To klasyczna produkcja, która została wzbogacona o efekt ray tracingu. Grę można pobierać za darmo ze Steama oraz oficjalnej strony Nvidii.

Nvidia zapewnia, że Quake II RTX jest pierwszą grą na świecie, w której śledzona jest każda ścieżka promieni. Takie rozwiązanie nazywa się path tracing. Finalnie wszystkie cienie, odbicia i załamania łączą się w jeden algorytm ray tracingu. Efekty tego mieliśmy okazję już oglądać przy okazji kilku prezentacji. Trzeba przyznać, że nawet tak stara gra, jak Quake II, sporo zyskuje po wprowadzeniu techniki śledzenia promieni.

– Oddajemy grę Quake II graczom z nowym, odważnym wyglądem, jako Quake II RTX. Ray tracing to technika, która definiuje kolejną generację gier na PC i Quake II RTX jest jej częścią – powiedział Matt Wuebbling, szef działu marketingu GeForce w firmie Nvidia.

Gra dostępna jest za darmo, ale jest pewien haczyk. Bez opłat zagracie jedynie w trzy pierwsze poziomy kampanii dla pojedynczego gracza. Za resztę trzeba zapłacić. Wyjątkiem są osoby, które już mają w swojej bibliotece Quake’a II. One mogą korzystać z path tracingu na wszystkich poziomach, a nawet w trybie deathmatch i pozostałych trybach multiplayer.

Quake II RTX znajdziecie zarówno na Steamie, jak i oficjalnej stronie Nvidia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE