Strona głównaWiadomościRadeon RX będzie oparty na architekturze Navi z 8 GB pamięci GDDR6

Radeon RX będzie oparty na architekturze Navi z 8 GB pamięci GDDR6

Zarówno AMD jak i Nvidia długo milczały na temat procesorów graficznych kolejnej generacji. AMD powoli zaczyna zdradzać informacje w temacie. Według przekazanych danych kolejna generacja GPU AMD będzie wykorzystywała architekturę Navi.

Dotyczyć to będzie również Radeona RX 680. Karta prawdopodobnie zostanie wyposażona w 8 GB pamięci GDDR6. Według informacji zdobytych przez serwis TweakTown wydajność karty będzie plasowała się pomiędzy GTX 1080 a GTA 1080 Ti. Co byłoby zgodne z wcześniejszymi zapewnieniami AMD, że procesory graficzne Navi mogą nie używać HBM2 i mogą doskonale współpracować z GDDR6.

Czerwoni główne nadzieje pokładają w HMB, ze względu na wysoką wydajność w aplikacjach typu data center. Jednocześnie nie odwracają się plecami od pamięci GDDR6, które również planują zastosować w swoich kartach.

Zależy to od tego jak spojrzymy na naszą road mapę i jak będziemy chcieli ją realizować z naszymi partnerami. Jest to zależne też od tego jakie innowacje będziemy chcieli wprowadzić. Jesteśmy w zaangażowani w HBM i zamierzamy w pełni zaangażować się w GDDR6, aby ostatecznie wyłonić zwycięzcę.

AMD ujawniło swoje plany wydawania kolejnych GPU i procesorów. Zgodnie z mapą GPU Navi i GPU 7nm + Zen idą w dobrą stronę jednak nie została określona data ich wypuszczenia na rynek.

Wynika z tego, że nadchodzący AMD Zen 5 będzie oparty na procesorze 3 nm zamiast 5 nm ponieważ plany zakładają całkowite pominięcie tej technologii.

Zdaniem CEO Toma Caulfielda konieczne jest zastosowanie 3 nm do osiągnięcia pełnej wydajności.

Jak sądzicie czy ostatecznie zostanie zastosowana pamięć GDDR6 i czy faktycznie RX 680 będzie tak wydajny jak zapowiada AMD? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: tweaktown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię