Strona głównaWiadomościRadeon Vega 8 i Vega 10 – pierwsze informacje o mobilnych układach...

Radeon Vega 8 i Vega 10 – pierwsze informacje o mobilnych układach APU

Na rynku zadebiutowały już desktopowe karty graficzne AMD Radeon RX Vega. Wkrótce portfolio Czerwonych powiększy się również o nowe układy APU z rodziny Raven Ridge, które mają być wyposażone w mobilne wersje Vegi. Właśnie pojawiły się pierwsze informacje na ich temat.

Według najnowszego przecieku układu Raven Ridge APU mają być wyposażone w dwa układy – Vega 10 Mobile oraz Vega 8 Mobile. Pierwszy z nich ma się pojawić między innymi w procesorze AMD Ryzen 7 2700U. Sam układ graficzny ma oferować 8 jednostek wykonawczych (CU), co powinno przełożyć się na 512 jednostek strumieniowych.

Oprócz tego na rynku ma zadebiutować również procesor AMD Ryzen 5 2500U z układem graficznym Radeon Vega 8 Mobile. Jednak tutaj dochodzimy do najdziwniejszej części tych plotek. Według przecieku Vega 8 Mobile ma mieć 11 jednostek CU, czyli 704 jednostki strumieniowe. To oznacza, że liczby się nie zgadzają. Czemu Vega 8 Mobile ma być mocniejsza od Vega 10 Mobile? Nie dość, że nie ma to sensu, to jeszcze pierwsza z nich znajduje się w wolniejszym procesorze.

Niestety, to na ten moment jedyne informacje jakimi dysponujemy. Oczywiście należy traktować je z bardzo dużym przymrużeniem oka, gdyż najprawdopodobniej zawierają poważny błąd. Być może to Vega 10 będzie mieć 11 CU, a Vega 8 tylko 8 CU? Jednak w tym momencie to tylko przypuszczenia.

Źródło: VideoCardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię