Strona głównaWiadomościRazer rozświetli nam komputery dzięki zewnętrznemu modułowi Chroma Hardware Development Kit

Razer rozświetli nam komputery dzięki zewnętrznemu modułowi Chroma Hardware Development Kit

Podświetlenie RGB podkreśla charakter akcesoriów i głównych podzespołów komputera, nadając im gamingowy sztych. Możemy rozszerzyć wrażenia wizualne naszego centrum dowodzenia korzystajac z osobnego systemu podświetlenia od firmy Razer.

Lubimy się bawić światełkami. W każdym z graczy drzemie potrzeba nadawania indywidualnych cech peryferiów blaszaka. W myszkach, klawiaturach, czy też w jednostkach komputerowych możemy znaleźć wbudowane podwśietlenie, które z łatwością zmodyfikujemy i zaprogramujemy wedle własnych potrzeb. Niestety, blokadą dla tęczowej iluminacji są właśnie te akcesoria. Z jednej strony bawią nas światłem, ale błyszczą jedynie w swoim cielesnym więzieniu.

Aby rozwinąć skrzydła kreatywności i rozświetlić coś więcej, niż sprzęt, a całe pomieszczenie, będzie trzeba zaopatrzyć się w dedykowane urządzenie Razer Chroma Hardware Development Kit. Jest to zewnętrzny moduł podświetlenia RGB, dzięki któremu możemy rozświetlić nawet cały pokój prawie 17 mln kolorów. Światłem możemy obtoczyć każdą powierzchnię przy wykorzystaniu elastycznych taśm LED. Są one wyposażone w 16 niezależnych diod mogących pracować w skoordynowym trybie lub oddzielnie, mamiąc oczy na miliony sposobów.

Osobiste wizje podświetlenia będzie można realizować za pomocą programu Razer Synaps 3, gdzie dodano specjalną aplikację Chroma Studio. Jest to nakładka w pełni zintegrowana z systemem Chroma Hardware Development Kit. Po jej uruchomieniu uzyskamy dostęp do konfiguracji wszystkich pojedynczych diod. Nie zabraknie tam funkcji trybów podświetlenia, natężenia światła, pozwalając stworzyć własny profil. Działanie urządzenia można zsynchronizować z innymi podzespołami/akcesoriami, które współpracują z Razer Synapse 3.  

Taśmy z diodami zasila kontroler o czterech wyjściach komunikacyjnych. W zestawie przygotowanym przez Razer otrzymamy 2 tasiemki, lecz producent przygotował także pakiet Lightpack Extension Kit z dwiema taśmami i niezbędnym rynsztunkiem.

Razer Chroma Hardware Development Kit pojawi się w sprzedaży w III kwartale 2017. Producent nie podał jeszcze konkretnej daty premiery, lecz zdradził, ile będzie kosztować. Na stronie producenta widnieje kwota $79,99.         

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię