Strona głównaWiadomościReckful, znany streamer i gracz World of Warcraft popełnił samobójstwo

Reckful, znany streamer i gracz World of Warcraft popełnił samobójstwo

Streamer Byron “Reckful” Bernstein zmarł dziś w wieku 31 lat. Za przyczynę śmierci podaje się samobójstwo.

Reckful był niegdyś między innymi esportowcem, rywalizującym na scenie World of Warcraft i Asheron’s Call, miał też epizod z Hearthstonem. Jego popularność zdobyła mu setki tysięcy followersów na Twitchu i w innych social mediach. Jako pierwsi, informację o jego śmierci podali dziennikarz esportowy, Rod Breslau oraz była dziewczyna Reckfula.

W ślad za Rodem, wielu róznych streamerów i przedstawicieli scen esportowej oraz gamingowej zaczęli wyrażać swój ból związany ze śmiercią kolegi z branży. Głośny też stał się temat depresji w środowisku związanym z grami, bo to ona mogła być jedną z przyczyn tego co się stało.

Zobacz: Twitch banuje streamerów oskarżonych o molestowanie

Niestety, w dużej mierze mogło się również przyczynić toksyczne community, które przeniknęło do widowni streamera. Na twitterze jeszcze niedawno znaleźć można było nagrania, na których niektórzy widzowie dręczyli Reckfula.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTwitter
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

8 KOMENTARZE

 1. Szkoda chłopa ale od czego strimer ma takie narzędzia jak ban t/o itd ? Ja cały toxic wybanowałem i spokój jest . Po co się zabijać ? Przez grupę durnej smarkaterii co nie dorosła do życia ? Pokolenie smartfonowe ***** ***

 2. @Gracz WoWa
  Kiepski trolling, ponieważ tak oczywisty, że tylko pustak by się na niego załapał…Nie wiem czy dla funu, z z nudów, czy za takie coś płacą, ale musisz się bardziej postarać 😉

 3. Zabiła go toksyczność internautów, głównie nienawistników o prawicowych poglądach, którzy śmiali się z jego depresji, z jego wrażliwości, z jego inności. Na twitterze są filmiki w których widać jak ludzie go obrażali. Chłopak miał depresję, niestety nie wygrał z nią.

  Nie obchodzi mnie, że ktoś zarzuci mi „upolitycznianie” tematu. Prawicowe partie chcą obcinać środki na służbę zdrowia, w tym na psychiatrów i psychologów oraz tzw „gorące linie” pomocy dla potencjalnych samobójców czy ludzi z problemami. I dodatkowo hejt w internecie, który w głównej mierze jest prawicowym hejtem. Tak, obwiniam za jego śmierć prawicowych internautów.

  • jesteś głupi czy głupi? Nie można zarzucić upolitycznianie tematu komuś kto to robi w każdym zdaniu. Właśnie hejtujesz czyjeś poglądy polityczne. Od pierwszego zdania upolityczniasz swoją wypowiedź gościu. Właściwie Twoja cała opinia od początku do końca ma na celu oczerniać i wrzucać do jednego worka jedną ze stron

  • R.I.P. Reckful
   Upolitycznienie to nie problem, bo tu nie ma czego upolityczniać.
   Ale w jaki sposób można określić, że to prawicowcy śmiali się z jego depresji? Masz bardzo chore spojrzenie na świat (jak i mnóstwo innych ludzi, po obu stronach konfliktu politycznego). Do tego piszesz tak, jakbyś twierdził, że lewicowcy nie są zdolni do takich rzeczy, oj zdziwiłbyś się, widocznie jeszcze mało widziałeś albo zwyczajnie przymykałeś na to oko.
   Wiesz, że kultura internetu jest specyficzna, i jest w nim mnóstwo idiotów, oraz takich, którzy mają gdzieś politykę i poprawność moralną, ale jednocześnie nie utożsamiają się z żadną siłą polityczną? To że, tobie się wydaje, że oni akurat są prawicowi nie oznacza że takimi są. Nie twierdzę, że część z nich nie była prawicowa, ale tak samo inna część mogła być lewicowa, jest to niemożliwe do określenia.
   Poza tym, to, że ktoś wychodzi poza ramy jedynie słusznego progresywnego kodeksu moralnego, nie oznacza od razu, że jest prawicowcem. Świat jest o wiele bardziej złożony niż ci się wydaje, niestety dzisiejsze media starają wmówić nam coś innego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię