Strona głównaWiadomościTwitch banuje streamerów oskarżonych o molestowanie

Twitch banuje streamerów oskarżonych o molestowanie

W ostatnich dniach wiele osób ze świata gamingowego zostało oskarżonych o wykorzystywanie kobiet. Oberwało się zarówno deweloperom, scenarzystom, jak i streamerom. Twitch podszedł do sprawy bardzo poważnie i zaczął banować niektórych twórców.

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo oskarżeń o molestowanie lub wykorzystywanie kobiet. Dotyczyły one w dużej mierze osób należących do branży gamingowej. Oberwało się między kreatywnemu Ubisoftu, który zdradził swoją żonę. Z podobnego powodu współpracę z Chrisem Avellone zerwało studio Techland. Mnóstwo oskarżeń skierowanych było w kierunku znanych streamerów czy YouTuberów.

Twitch opublikował w tej sprawie oświadczenie, w którym zapewnił, że bardzo poważnie podchodzi do sprawy. Jednocześnie zapewniono, że jest to w tym momencie jeden z priorytetów firmy. Twitch zapewnił, że zajmie się tym możliwie szybko, ale niektóre przypadki będą wymagały zaangażowania odpowiednich służb, a jeszcze inne wydarzyły się poza Twitchem, więc wymagają dodatkowych informacji. Pomimo tego serwis rozpoczął już banowanie pierwszych użytkowników.

Kogo zbanował Twitch?

Z powodu oskarżeń o molestowanie zbanowali zostali między innymi BlessRNG oraz iamsp00n, którzy przyznali się do niewłaściwego zachowania. Z kolei WarwitchTV, który również dostał bana, wręcz usunął swoje konto na Twitterze po tym, jak został oskarżony o wykorzystanie nastolatki. Ze streamera na platformie musiał pożegnać się również Wolv21. Przy okazji Twitch zapowiedział wprowadzenie nowych mechanizmów, które ułatwiałyby zgłaszanie niewłaściwych zachować twórców. Ma powstać też narzędzie, które automatycznie będzie wykrywać niewłaściwe słowa, wpisywane na czacie u streamerów.

Twitch - ban

Część społeczności jest zadowolona z postępowania Twitcha, a część podkreśla, że kara może ominąć największych twórców. W przeszłości DrDisrespect otrzymał zaledwie 2-tygodniową blokadę za streamowanie z łazienki na E3, co w danym stanie jest surowo zabronione. Z kolei Luke „MrDeadMoth” Munday, który na streamie uderzył swoją ciężarną partnerkę, na początku też dostał tylko 14-dniową blokadę. Dopiero po oburzeniu społeczności Twitch zmienił karę na permanentną. Czas pokaże, kto jeszcze zostanie zbanowany.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię