Strona głównaGryAktualnościPowstaje serial Fallout! Tworzy go Amazon

Powstaje serial Fallout! Tworzy go Amazon

Niespodziewana informacja spadła niczym grom z jasnego nieba. Amazon ogłosił, że we współpracy z firmą Bethesda tworzy serial w uniwersum Fallout. Co więcej, odpowiedzialni będą za niego Jonathan Nolan oraz Lisa Joy, którzy stworzyli między innymi rewelacyjny serial Westworld.

Filmy na podstawie gier nie są niczym zaskakującym. Powstało ich już całkiem sporo – Silent Hill, Tomb Raider, Mortal Kombat, Resident Evil, Warcraft i wiele, wiele więcej. Chociaż rzadko są dobre i w pełni oddają ducha gry, to w ostatnich latach widać znaczącą poprawę. Twórcy zauważyli, że gracze są wymagający i nie dadzą sobie wcisnąć byle czego. Jednak seriale na podstawie gier to coś w miarę nowego. W ostatnim czasie zapowiedziano ich sporo, a teraz do listy możemy dorzucić Fallout.

Fallout

Serial Fallout

Amazon oficjalnie ogłosił, że we współpracy z Bethesdą tworzy serial Fallout. Tak, mowa o grze RPG w postapokaliptycznym świecie, której ostatnia odsłona nie została przyjęta najlepiej. Za serial odpowiedzialne będzie studio Kilter Films z Jonathanem Nolanem i Lisą Joy na czele. To ludzie, którzy znają się na swojej pracy. Stworzyli oni między innymi rewelacyjny serial Westworld, więc po Fallout możemy oczekiwać co najmniej równie wysokiej jakości. Przy serialu współpracować będą również Todd Howard oraz James Altman z Bethesdy.

– Fallout to kultowa globalna seria, z legionami fanów na całym świecie i bogatą, głęboko wciągającą fabułą, która ją napędza. A Jonah i Lisa są idealnymi gawędziarzami, aby wprowadzić tę serię w życie. Cieszymy się, że możemy dołączyć do Bethesdy, aby wprowadzić Fallouta do telewizji – powiedział Albert Cheng, COO w Amazon Studios.

Na razie nie znamy szczegółów serialu Fallout. Nawet data premiery jest w tym momencie tajemnicą. Same gry rozgrywają się na przestrzeni wielu lat i w wielu amerykańskich miastach oraz stanach (Waszyngton, Boston, Kalifornia, Nevada, Virginia itd.), więc pole do popisu jest duże. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy podejdą do tematu bardzo poważnie i nie wyjdą z założenia, że sama tematyka przyciągnie graczy. Dzisiaj to już nie wystarczy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię