Advertisement
Strona głównaGryAktualnościRed Dead Online – gracze w strojach klauna protestują przeciwko Rockstar

Red Dead Online – gracze w strojach klauna protestują przeciwko Rockstar

Od ostatniej dużej aktualizacji Red Dead Online minął już rok. Wydaje się, że Rockstar zapomniał o grze. Jednak gracze pamiętają i organizują osobliwe protesty, przywdziewając strój klauna.

Przebranie klauna raczej nie jest kojarzone z kowbojami i dzik zachodem. Jednak to właśnie taki strój wybrali gracze, aby w tej sposób pokazać swój sprzeciw przeciwko Rockstarowi i jego działaniom, a w zadzie brakiem działania.

Gruba graczy RDR Online skrzyknęła się na Discordzie i przystąpiła do protestu. Chcąc wziąć w nim udział należy przywdziać strój klauna lub innego cyrkowa: akrobaty, mima, żonglera czy miotacza nożami.

Zobacz: Aktualizacja CS:GO – poprawa wydajności w Trybie Zaufania

Administrator grupy na Discord – Magnar przyznał serwisowi Polygon:

Zamiast pozwolić, by protest zmienił się w coś negatywnego lub nieprzyjemnego, co często dzieje się w społeczności graczy, pomyślałem, że zmienię je w coś bardziej zabawnego a nawet zdrowszego.

Magnar zauważył, że gracze często nazywają deweloperów Rockstara klaunami z powodu luźnego podchodzenia do harmonogramu aktualizacji. Co więcej, bardzo często na skargi dotyczące błędów w grze lub problemów z rozgrywką nie otrzymują odpowiedzi tylko pytanie, dlaczego grają skoro im się nie podoba. Gracze nie są przez dewelopera traktowani poważnie.

Jesteśmy klaunami oczekującymi aktualizacji lub komunikacji, więc bawimy się tym.

Co ciekawe, protest wyszedł także poza grę i gracze zaczęli malować swoje twarze również w prawdziwym życiu.

Obecnie całe serwery Red Dead Online zapełnione są przebierańcami. To sprawia, że coraz więcej graczy przyłącza się do protestów.

Widzieliśmy wiele razy niezadowolonych ludzi, którzy w sposób bardzo dobitny wyrażają swoją frustrację. Ale w społeczności Read Dead wielu ludzi wciąż kocha grę, są zwyczajnie rozczarowani faktem, że Rockstar bierze ich za pewnik, i nie oferuje nic nowego. My nadal gramy, ale naszą frustrację przemieniamy w coś zabawnego.

A Wy gracie w Red Dead Online?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię