Strona głównaGryAktualnościRed Dead Redemption 2 z niespodziewanie kiepskimi wynikami na Steam

Red Dead Redemption 2 z niespodziewanie kiepskimi wynikami na Steam

W mijającym tygodniu na Steam zadebiutowało Red Dead Redemption 2. Wydawać by się mogło, że dostępność w jednym z najpopularniejszych sklepów cyfrowych na PC spowoduje skok sprzedaży. Jednak oczekiwania swoje, a rzeczywistość – swoje. Gra na Steam sprzedaje się póki co zaskakująco słabo.

W dniu premiery na Steam, jednocześnie grających na tej platformie było zaledwie 12 tysięcy, dzień później liczba ta wzrosła do zaledwie 24 tysięcy. Powody tego stanu rzeczy mogą być dwa – po pierwsze, masa błędów, z jaką musieli walczyć gracze PeCetowi przy okazji debiutu w Epic Games Store i Rockstar Launcher, a po drugie, sam fakt posiadania już gry na jednej ze wspomnianych platform. 

Zobacz: Rockstar rozdaje darmowe rzeczy do Red Dead Redemption 2 na PC

Z jednej strony logiczne, z drugiej – patrząc z jakimi jeszcze niedawno protestami spotykały się premiery głośnych tytułów w Epic Games Store – można było oczekiwać, że gracze wytrzymają te kilka tygodni i będą woleli kupić RDR 2 na Steam. 

A w czym Wy byście upatrywali przyczyn tak słabej sprzedaży RDR2 na platformie Valve?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceSteam
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

4 KOMENTARZE

  1. Kupilem wersje na Rockstar Launcher. W cenie dostalem jeszcze dwie wybrane gry. Na steam nie bede już bral, bo i po co.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię