Strona głównaKonsolePłynna rozgrywka w Resident Evil 2? Według Digital Foundry gra na Xbox...

Płynna rozgrywka w Resident Evil 2? Według Digital Foundry gra na Xbox One X jest najlepszym wyborem

Specjaliści z Digital Foundry wzięli na warsztat kolejną grę i przeanalizowali jej osiągi na różnych platformach. Okazuje się, że o ile w przypadku podstawowych wersji konsol lepiej gra się na PS4, o tyle w przypadku wzmocnionych Xbox One X zostawia konkurenta w tyle.

W Resident Evil znajdziemy mnóstwo smaczków, które mają dość duży wpływ na płynność generowanej animacji. Co prawda silnik, na którym oparto grę, ma już kilka ładnych lat na karku, ale nadal stawia wyzwania przed dzisiejszymi platformami do grania.

Zobacz: Netflix pracuje nad serialem Resident Evil

Z analizy wykonanej przez Digital Foundry wynika, że w przypadku wersji RE2 dla PS4 i Xboxa One, to sprzęt Sony nieco lepiej radzi sobie z grafiką i efektami w grze. Na nim zobaczymy niemal stale powyżej 30 fps-ów, niekiedy nawet powyżej 50. Natomiast konsola Microsoftu nie jest w stanie osiągnąć pułapu 50, a niekiedy spada nawet poniżej tych minimalnych 30 klatek na sekundę.

Zobacz: Resident Evil 2 kolejną grą dotkniętą przez japońską cenzurę

Zgoła odmienne wyniki otrzymujemy uruchamiając grę na PS4 Pro oraz Xbox One X. Obie konsole starają się trzymać w okolicy 60 fps, aczkolwiek są fragmenty, gdzie różnica to około 10 klatek na korzyść Xboxa. Przy okazji porównano jakość samej grafiki, aczkolwiek to już bardziej kwestia indywidualnego odbioru każdego gracza.

Z zestawieniem możecie się zapoznać oglądając poniższy filmik:

A Wy na czym gracie w nowego-starego Residenta?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię