Strona głównaGryAktualnościRemedy Entertainment z 10 milionami graczy Control i nowymi projektami

Remedy Entertainment z 10 milionami graczy Control i nowymi projektami

W najnowszym raporcie finansowym Remedy chwali się wynikami Control oraz wieloma nadchodzącymi projektami.

Remedy Entertainment ma powody do świętowania – ich najnowsze IP, Control, oficjalnie przekroczyło liczbę 10 milionów graczy. Twórcy mogą więc w spokoju pracować nad kolejnym, wielkobudżetowym tytułem. Jak na zupełnie nowe IP, 10 milionów graczy Control to rewelacyjny wynik, jednak w sprawozdaniu finansowym autorzy podkreślają, że nie musi on się równać 10 milionom sprzedanych kopii gry. Gra była dostępna za darmo w Epic Games Store, PS Plus oraz Xbox Game Pass. Sama biblioteka Microsoftu to 23 miliony aktywnych subskrybentów – dane na koniec kwietnia tego roku.

Zobacz: Widać efekty współpracy Remedy i Epic Games. Powstanie Alan Wake 2

W raporcie wspomniano także o nowych pomysłach, nad jakimi pracuje Remedy. Niektóre były już ogłaszane wcześniej, jak na przykład nowa gra z trybem coop, osadzona w świecie Control. W planach jest też kolejna odsłona serii, z dużym budżetem, która ma się opierać na tej samej strukturze co pierwsza gra.

Remedy Entertainment Control

Remedy pracuje też już na pełnych obrotach nad zupełnie nową grą AAA, która ma powstawać przy współpracy z Epic Games. W przygotowaniu jest też tytuł free-to-play Vanguard. Widać jednak w tych planach wyraźnie, że Remedy całe swoje być albo nie być uzależnia od Control.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamespot
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię