Strona głównaGryResident Evil 2 będzie zabezpieczony Denuvo

Resident Evil 2 będzie zabezpieczony Denuvo

Zresmasterowana wersja Resident Evil 2 zostanie zabezpieczona przez jedno z najbardziej znienawidzonych systemów DRM czyli Denuvo. Implementacja Denuvo została potwierdzona na stronie Steam gry.

Producent zachęca do jej zakupu jednak uczciwie informuje o sposobie jej zabezpieczenia. Ta usługa DRM dostarczana jest przez firmę zewnętrzną i ma za zadanie chronić grę przed piractwem. Poza tym ogranicza możliwość aktywacji gry do pięciu komputerów w ciągu jednego dnia. Ale powiedzmy sobie szczerze na ilu komputerach jednocześnie instalujemy grę. Największą bolączką jest sposób w jaki Denuvo zabezpiecza grę.

Zwykle jego zastosowanie pwoduje problemy z wydajnością gier. Kilka miesięcy temu dyrektor Tekken 7 Katsuhiro Harada przyznał, że to właśnie Denuvo było przyczyną drastycznego spadku liczby klatek w najnowszej odsłonie serii. DRM powodował również problemy w Final Fantasy XV Windows Edition, których nie doświadczyli piraci.

[you tube=v8_ovw0QaUM]

Taki typ zabezpieczenia jest postrzegany jako cios w konsumentów chcących korzystać z legalnego oprogramowania. Na Steam powstał już wątek dotyczący Resident Evil 2, w którym fani proszą Capcom o to, aby nie stosował Denuvo.

Istnieje także ryzyko, że nie będzie można uruchomić gry jeżeli serwery DRM zostaną wyłączone. Tak jak się stało kilka tygodni temu z portem Metal Gear Rising: Revengeance na komputery MAC.

W przypadku niektórych gier Denuvo zostało usunięte w kilka miesięcy po wydaniu gry. Może to się wydawać okazaniem łaski przez dewelopera. Bardziej prawdopodobne jest to, że hakerzy złamali zabezpieczenie i nie ma sensu już jego stosowanie. W przypadku Tekken 7 Denuvo zostało złamane w cztery dni po premierze.

Z pewnością będą mieli też parcie na złamanie zabezpieczenia w Resident Evil 2. Premiera gry została zapowiedziana na 25 stycznia 2019.

Źródło: pcgamesn

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię