Strona głównaGryThe Culling 2 znika ze Steam. Twórcy przywrócą pierwszą część gry za...

The Culling 2 znika ze Steam. Twórcy przywrócą pierwszą część gry za darmo

The Culling 2 było tak złe, że zostało odwołane zaledwie osiem dni po premierze na Steam. Trudno sobie wyobrazić gorszy start dla jakiejkolwiek gry. Jut następnego dnia po premierze w grze było kilku użytkowników. Dla gry Battle Royale to katastrofa.

Teraz studio Xaviant całkowicie zmienia kierunek rozwoju gry. Wycofuje grę by cofnąć ją do najwcześniejszej wersji oryginalnej gry. Po zmianach gra stanie się tytułem free-to-play. Reżyser gry Josh Van Veld na poniższym filmie omija omawianie planów na temat przyszłości gry. Tak też wygląda człowiek, który miał bardzo kiepski tydzień, a ten się jeszcze nie skończył. Aż przykro na gościa patrzeć.

Jeżeli nie będziecie w stanie to małe podsumowanie wypowiedzi:

Myślę, że większość z Was wie, że w zeszłym tygodniu wypuściliśmy The Culling 2 i start nie zakończył się sukcesem. Trudno było nam sprostać tej sytuacji. Było dużo do zrobienia, ale dużo dyskutowaliśmy na ten temat. Wiemy, że The Culling 2 nie była grą, jakiej chcieliście i nie był to godny następca pierwszej części.

Ostatecznie Xaviant skontaktowało się z Valve, Sony i Microsoftem, aby wycofać The Culling 2 ze sprzedaży. Osoby, które zakupiły tytuł otrzymają zwrot pieniędzy. Biorąc pod uwagę „popularność” gry raczej nie będzie ich wielu.

Dla masochistów omawiane wystąpienie:

[you tube=24rR69Ygn20]

Teraz Xaviant przywróci grę do wersji z pierwszego dnia The Culling. Van Veld mówi, że firma zdała sobie sprawę, że zmieniła się zbyt szybko niszcząc wyjątkowy smak i klimat oryginalnej gry.

Byliśmy zbyt chętni, by modyfikować, balansować i stroić. Więc wzięliśmy grę, którą bardzo kochaliście i zmieniliśmy ją według naszego pomysłu. Chcę za to przeprosić.

I chcę przeprosić również za to, że kiedy doszliśmy do końca naszego wczesnego dostępu nie byliście zadowoleni z gry. Nie jesteśmy zadowoleni z relacji z naszą społecznością. Nie byliśmy zadowolenie z tego, jak czuliście się w grze. Sami nie byliśmy zadowoleni z gry. Ale nie widzieliśmy, dokąd prowadzi ta ścieżka. Wyłączyliśmy, więc grę i zaczęliśmy robić coś innego, a z perspektywy czasu to był błąd.

Dla posiadaczy The Culling 1, w tym tygodniu gra zostanie uruchomiona w ramach Early Access. Zespół będzie pracował nad doprowadzeniem gry do stanu, jaki miała w październiku 2017 dostosowując rozgrywkę do oryginalnego wydania.

Aby upewnić się, że nowa edycja ma publiczność gra zostanie udostępniona za darmo. Xaviant zapowiada też więcej aktualizacji w przyszłości.

Źródło: pcgamesn

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię