Strona głównaGryAktualnościResident Evil 2 - sposób na pozbycie się Mr X-a. Zamień go...

Resident Evil 2 – sposób na pozbycie się Mr X-a. Zamień go w ducha

Jak pozbyć się Mr X-a? To pytanie zadaje wielu graczy Resident Evil 2. Modderzy śpieszą z pomocą i mają na to patent.

Mr X to dosyć kontrowersyjna postać Resident Evil 2. Pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie i… jest. Choć wielu graczy chwali kreację postaci i jej wpływ na rozgrywkę, to jednak jestem w mniejszości i należę do osób, które zwyczajnie miały go dość.

Zobacz: Resident Evil 2 – to coś więcej niż tylko remake (recenzja)

Otóż postać mutanta w pewnym sensie ma na celu poganianie gracza podczas eksploracji posterunku policji, czyli pierwszej lokacji w grze. Osoby lubiące metodyczne i spokojne przeczesywanie pomieszczeń i rozwiązywanie zagadek są zamiast tego zmuszane do biegania po całym budynku i nasłuchiwania, czy nasz ulubieniec przypadkiem się do nas nie zbliża.

Zobacz: Trzy gry z serii Resident Evil trafiają na konsolę Nintendo Switch, jednak cena może powalić

Na szczęście Mr X-a da się w pewnym sensie pozbyć. Wystarczy do tego prosta modyfikacja ważąca zaledwie 688 KB i można ją pobrać TUTAJ. Jak to działa? Całkowicie usunięcie stalkera mogłoby wpłynąć na działanie gry i zapisane w niej skrypty, dlatego twórca modyfikacji postanowił zamienić X-a w ducha, a następnie całkowicie wymazać go z ekranu. W rzeczywistości nadal podąża on za nami i jest obecny w grze, ale nie widzimy go i w żaden sposób nie odczuwamy jego obecności. Wolna i nieskrępowana czasowo eksploracja stoi teraz przed nami otworem!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię