Advertisement
Strona głównaGryAktualnościResident Evil 3 to skończona gra. Nie liczcie na dodatki

Resident Evil 3 to skończona gra. Nie liczcie na dodatki

Remake gry Resident Evil 3 nie spotkał się z tak ciepłym przyjęciem, jak odnowiona wersja dwójki. Pomimo tego niektórzy gracze mogli liczyć na jakiegoś rodzaju dodatki czy rozszerzenia. Niestety, te nigdy nie zostaną wydane.

Remake Resident Evil 3 został wydany na początku kwietnia w wersji na PC, PS4 oraz XOne. Po świetnie przyjętej dwójce wiele osób oczekiwało co najmniej podobnej jakości, a nawet czegoś więcej. Chodziło przecież o część, w której pojawia się najbardziej kultowy stwór w całej serii, czyli Nemesis. Niestety, Capcom trochę zawiódł. Gra okazała się krótka i zupełnie inna niż oryginał. Grało się w nią przyjemnie, ale to jednak nie było to, na co liczyli gracze. Widać to między innymi po ocenach na Metacritic, gdzie dwójka ma prawie 9/10, a trójka już tylko 6/10 od użytkowników.

Między innymi dlatego wiele osób liczyło, że Capcom zdecyduje się na wydanie dodatków, które w jakiś sposób rozwiną historię Jill Valentine. Niestety, to się nigdy nie stanie. Producent gry – Peter Fabiano – w rozmowie z serwisem Siliconera jasno powiedział, że Resident Evil 3 to produkt w pełni ukończony. Jedyne rozszerzenia mogą pojawiać się do modułu multiplayerowego, czyli Resident Evil: Resistance.

Czy taka decyzja dziwi?

Moim zdaniem nie. Trudno byłoby opowiedzieć dalszą historię, gdy główny przeciwnik został zmieciony z powierzchni ziemi (sorry, ale to żaden spojler). Poza tym trzeba pamiętać, że Resident Evil 3 powstawał mniej więcej 3 lata i niemal w tym samym czasie, co Resident Evil 2. Jeśli dodatki nie zostały zaplanowane wcześniej, a nie zostały, to czemu twórcy nagle mieliby zmienić zdanie?

Nie jest też żadną tajemnicą, że aktualnie Capcom pracuje nad Residnet Evil 8. To w tym momencie główna oś zainteresowania dewelopera i wydawcy. Jeśli wierzyć plotkom, gra trafi do nas być może jeszcze w tym roku i będzie jednym z tytułów startowych na PlayStation 5 i Xbox Series X. Do tego dochodzą plotki na temat Resident Evil 4 Remake. Na dodatki do trójki nie ma już miejsca.

Remake RE 3 wykonał swoją pracę. Nieźle się sprzedał, zarobił kasę i przypomniał graczom tą legendarną serię. Jednak czas ruszyć do przodu i wydać kolejną, pełnoprawną odsłonę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię