Advertisement
Strona głównaGryAktualnościW czerwcu Capcom pokaże coś nowego z serii Resident Evil

W czerwcu Capcom pokaże coś nowego z serii Resident Evil

Nie od dzisiaj wiadomo, że Capcom pracuje nad nową częścią Resident Evil. Jeśli wierzyć plotkom, to jest spora szansa, że nowa odsłona zostanie zapowiedziana, a być może nawet zaprezentowana w przyszłym miesiącu.

Kilku członków programu ambasadorów Resident Evil wyjawiło, a kilku nawet przedstawiło na to dowody, że już 10 czerwca Capcom może pokazać coś nowego, związanego z marką. Co prawda nie znamy szczegółów, ale pierwsze co przychodzi na myśl, to Resident Evil 8. O ósmej części głównej serii plotki krążą już od długiego czasu. Według ostatnich pogłosek ma to być przełomowa odsłona, która ma wprowadzić coś nowego, co może wręcz zdenerwować zagorzałych fanów. Jednak nie wiemy, co to miałoby dokładnie być.

Resident Evil 8 – czy na pewno?

Ale czy to rzeczywiście musi być Resident Evil 8? Wcale nie jest to powiedziane. Nie można zapominać, że Capcom ma w tym momencie grę online w tym uniwersum. Mowa oczywiście o RE: Resistance. Równie dobrze prezentacja może dotyczyć nowego dodatku, który mógłby wprowadzić do rozgrywki kolejne postacie, np. Leona czy Claire Redfieldów. Inna ewentualność to jakiegoś rodzaju gra na Nintendo Switcha. Przenośna konsola Japończyków cieszy się ogromnym powodzeniem i coraz więcej deweloperów zwraca na nią swój wzrok. Inna ewentualność to Remake Resident Evil 4, o którym plotki też krążą już od jakiegoś czasu.

Warto też zauważyć, że tydzień wcześniej – 3 czerwca – swoją prezentację na mieć Sony. Czemu Capcom nie chce wziąć w niej udziału i właśnie tam pokazać RE8? Bo może – jak już wcześniej sugerowałem – wcale nie chodzi o ósmą odsłonę serii. Być może będzie to coś mniejszego. W każdy razie warto poczekać, ale osobiście nie mam wielkich oczekiwań. No i pamiętajcie, że powyższe informacje to jednak tylko i wyłącznie plotki, więc nie traktujcie ich zbyt poważne. Co prawda niektórzy ambasadorzy zdecydowali się na pokazanie dowody, ale to nadal nie jest oficjalna informacja. Dlatego podchodźcie do niej z małym dystansem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię