Advertisement
Strona głównaGryAktualnościResident Evil 8 pojawiło się w przedsprzedaży

Resident Evil 8 pojawiło się w przedsprzedaży

Pewien austriacki sklep dodał do swojej oferty grę Resident Evil 8. Produkcję można było zamawiać w ramach przedsprzedaży. Oferta szybko zniknęła, ale czy to oznacza rychłą zapowiedź ze strony Capcomu?

Nowa gra z serii Resident Evil nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale pojawiło się na jej temat tyle plotek i pogłosek, że możemy być jej niemal pewni. Prace nad kolejną odsłoną serii trwają prawdopodobnie już od kilku lat i jest spora szansa, że tytuł jest już praktycznie gotowy. Ósma część ma się kręcić wokół okultyzmu, wilkołaków i magii, które tak naprawdę mają być wytłumaczone obecnością wirusa.

Resident Evil 8 w przedsprzedaży

Pewien austriacki sklep – GamesOnly.at – prawdopodobnie przez przypadek umieścił grę Resident Evil 8 w swojej ofercie. To jasny sygnał, że możemy być bardzo blisko oficjalnej zapowiedzi. Oczywiście karta produktu szybko została usunięta, ale w Internecie przecież nic nie ginie. Informacja zaczęła obiegać najważniejsze media.

Tego typu wyciek na kilka dni przed pokazem gier na PlayStation 5 nie może być przypadkiem. Już wcześniej pojawiały się informacje, według których RE8 zostanie zaprezentowane na wydarzeniu Sony. To początkowo miało się odbyć 4 czerwca, ale z powodu wydarzeń w Stanach Zjednoczonych impreza została przeniesiona na 11 czerwca. Prezentacja akurat na wydarzeniu organizowanym przez Sony nie oznacza to, że będzie to tytuł ekskluzywny dla PS5.

Resident Evil 8 tylko na PS4 i Xbox One?

Co ciekawe, we wspomnianym sklepie Resident Evil 8 przez chwilę można było zamówić w wersji na Xbox One lub PlayStation 4. Nie było żadnej wzmianki na temat PlayStation 5, Xbox Series X lub PC. Czy to oznacza, że gra nie trafi na te platformy? Daleki jestem od wyciągania tego typu wniosków. Prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z tytułem wydanym na dwie generacje jednocześnie. Nie sądzę też, aby gracze komputerowi mieli w tym przypadku obejść się smakiem.

Tradycyjnie przypominam, że powyższe informacje to plotki. Oficjalne informacje powinniśmy poznać już jutro – w czwartek 11 czerwca. Pokaz Sony rozpocznie się o godzinie 22:00 czasu polskiego.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię