Advertisement
Strona głównaKonsoleSony odwołało kilka prezentacji PS5, bo nie były perfekcyjne

Sony odwołało kilka prezentacji PS5, bo nie były perfekcyjne

Wciąż czekamy na oficjalną prezentację PlayStation 5. Ta prawdopodobnie będzie miała miejsce już w przyszłym tygodniu – 3 czerwca. Czemu tak późno? Czemu wcześniej nie odbyła się żadna inna chociaż krążyły takie plotki?

Przez ostatnie tygodnie pojawiało się wiele pogłosek na temat potencjalnych dat prezentacji PlayStation 5. Jak wiemy, ostatecznie żadna się nie potwierdziła, ale nie dlatego, że nigdy nie były planowane. Wręcz przeciwnie, Sony kilka razy planowało już prezentację PS5, ale za każdym razem była ono odwoływana.

Takie informacje przekazał Alanah Pearce z kanału Kinda Funny Games. W jednym z ostatnich filmów powiedział on, że:

– Sony próbowało robić prezentacje już w tym roku i wiem o tym od deweloperów, którzy mieli być częścią tych prezentacji. Jednak nie zrobili tego, ponieważ z jakiegoś powodu ktoś w hierarchii Sony miał obsesję na punkcie bardzo, bardzo profesjonalny streama, a nie czegoś wcześniej nagranego – wyznał Alanah Pearce.

Zdaniem Pearce’a Sony chciało zorganizować wydarzenie online na żywo w ogromnym studiu i ekipą około 25-30 osób, co miało być frustrujące dla deweloperów, którzy chcieli zaprezentować swoje gry. Dlatego też kolejne wydarzenia były przez Sony odwoływane, bo nie spełniały ich wewnętrznych, bardzo wysokich standardów. W skrócie – Japończycy chcą, aby prezentacja PlayStation 5 była perfekcyjna.

Czy PS5 musi być perfekcyjne?

Czy to dziwi? W mojej ocenie ani trochę. Weźmy pod uwagę, że to najważniejsza premiera od wielu, wielu lat. Każda nowa generacja konsol to ogromne wydarzenie i nie inaczej jest tym razem. Jednocześnie Sony wie, że mają sprzęt słabszy niż Xbox Series X, więc muszą się dodatkowo postarać o przekonanie niezdecydowanych. Chcą w jak najlepszych sposób zaprezentować wszystkie zalety PS5 i ujawnić jak najdłuższą listę dobrych gier. Od tej prezentacji w dużej mierze zależy kolejne kilka lat na rynku konsol.

Miejmy nadzieję, że Sony udało się już wszystko ogarnąć i 3 czerwca rzeczywiście odbędzie się oficjalna prezentacja PlayStation 5. Oby Japończycy po raz kolejny jej nie odwołali.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię