Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation 5 - pokaz już w przyszłym tygodniu

PlayStation 5 – pokaz już w przyszłym tygodniu

Sony planuje konferencję online, na której oficjalnie zaprezentuje światu konsolę PlayStation 5. Osoby blisko związane z tym tematem twierdzą, że ta zaplanowana jest na przyszłym tydzień, a konkretnie na 3 czerwca.

Wszyscy z ogromnym zniecierpliwieniem czekamy na prezentację konsoli PlayStation 5. O urządzeniu wiemy już sporo. Znamy specyfikację PS5, nowego pada i wiele nowych rozwiązań. Jednak wciąż nie wiemy, jak konsola będzie się prezentować, kiedy dokładnie zadebiutuje i jaka będzie jej cena. Nawet gry, chociaż lista cały czas się powiększa, to spora tajemnica. Na szczęście coraz więcej źródeł potwierdza, że już tylko dni dzielą nas od prezentacji PlayStation 5. Na pewno nie poznamy na niej wszystkich odpowiedzi, ale i tak będziemy sporo mądrzejsi.

PlayStation 5 – kiedy prezentacja?

Serwis Bloomberg dotarł do informacji, według których Sony planuje zorganizować konferencję online już w przyszłym tygodniu. Wydarzenie ma się odbyć w środę 3 czerwca. Byłoby to zaledwie pierwsze z wielu wystąpień, które zostały zaplanowane w kolejnych miesiącach. Japończycy nie chcą ujawniać wszystkiego w ciągu jednego dnia. Informacje mają być odpowiednio dawkowane, aby przez cały czas utrzymać tzw. „hype”, czyli zainteresowanie PS5.

Jednocześnie ten sam informator jest zdania, że data nie została jeszcze w 100% potwierdzona. Plany wciąż są ruchome i wiele może się jeszcze zmienić. Nie ma czemu się dziwić. Zorganizowanie konferencji online jest dużo łatwiejsze i pozwala na większą elastyczność niż impreza offline, na którą zaprasza się dziennikarzy z całego świata. Dlatego plany względem PS5 mogą się zmienić nawet w ostatniej chwili. Rzecznik prasowy Sony odmówił komentarza na ten temat.

PlayStation 5 – co zobaczymy?

Osobiście liczę przede wszystkim na pokazanie konsoli. Chciałbym w końcu zobaczyć, jak PlayStation 5 będzie się prezentować, bo nie ukrywam, że planuję zakup. Liczę też na kilka gier, które wcześniej nie były zapowiedziane. Niedawne plotki sugerowały, że Sony planuje długą listę tytułów startowych, więc czas pokazać je światu. Jednocześnie wątpię, że Sony już w tym momencie zdradzi cenę PS5. Japończycy będą czekali aż Microsoft wykona pierwszy ruch. Pytanie, czy Amerykanie nie czekają na to samo…

Aktualne ceny PlayStation 4:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceBloomberg
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię