Advertisement
Strona głównaGryAktualnościResident Evil Resistance nie należy do kanonu

Resident Evil Resistance nie należy do kanonu

Wygląda na to, że multiplayerowy dodatek w postaci Resident Evil Resistance co prawda umiejscowiony jest w Raccon City i tym samym powiązany z całą serią, to jednak nie należy do kanonu.

W kwietniu zadebiutuje remake Resident Evil 3. Wraz z nim otrzymamy dostęp do trybu multiplayer w postaci Resident Evil Resistance. Chociaż gry wiele będzie łączyć, to wygląda na to, że online’owa rozgrywka nie będzie zaliczać się do ścisłego kanonu uniwersum. Przyznał to producent gry – Peter Fabiano w rozmowie z Official PlayStation Magazine.

– Resistance to przyjemna rozgrywka online, połączona z uniwersum Resident Evil. W praktyce dzieje się w Racoon City, ale w teorii taka fabuła nie byłaby możliwa, ponieważ nie pasuje do linii czasowej – powiedział Peter Fabiano.

Zobacz: Resident Evil 3 – Nemesis na nowych zrzutach ekranu i trailerze

Szkoda, bo to oznacza, że postać Martina Sandwicha z Resistance nie będzie kanoniczna. Możecie nie zdawać sobie z tego sprawy, ale jego nazwisko to prawdopodobnie nawiązanie do zabawnej linii dialogowej z pierwszej części Resident Evil, w której Barry Burton po uratowaniu Jill Valentine mówi do niej, że prawie została kanapką. Było to totalnie niepasujące do fabuły. Jednak w tamtych czasach fatalne aktorstwo w grach było czymś normalnym. Opisywany moment możecie zobaczyć na poniższym wideo:

Resident Evil 3 i Resident Evil Resistance zadebiutują 3 kwietnia tego roku w wersji na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię