Strona głównaGryAktualnościResident Evil Village pozwala na komfortowe granie bez dedykowanej karty graficznej

Resident Evil Village pozwala na komfortowe granie bez dedykowanej karty graficznej

Na całym świecie gracze mogą w końcu poznać historię Resident Evil Village. Okazuje się, że do rozgrywki wystarczy nawet zintegrowana karta graficzna.

PC Gamer przeprowadził ciekawe “śledztwo” dotyczące wydajności Resident Evil na różnych konfiguracjach sprzętowych. Ku zaskoczeniu dziennikarzy, okazało się, że gra jest tak dobrze napisana i zoptymalizowana, że do działania nie potrzebuje specjalnej karty graficznej.

Zobacz: Resident Evil Village – ile zajmuje przejście gry?

Komputer, na którym testowano grę, posiadał co prawda mocny procesor – Ryzen 5 3400G – z wbudowanym układem odpowiedzialnym za wyświetlanie grafiki. Jednak nawet w przypadku mocnych procesorów, brak karty graficznej zwykle uniemożliwia uruchomienie gry, o komfortowym graniu nie wspominając. Jednak nie w przypadku RE: Village.

Resident Evil 8 Village

Najlepsze rezultaty osiąga się przy określonej rozdzielczości – 720p – daje ona nawet blisko 54FPS. Jeśli uprzemy się na grę w FullHD, framerate spadnie do okolic 25-35FPS. Więc, jeśli przytrafi Wam się pech i coś stanie się z Waszą kartą graficzną, jest przynajmniej jedna gra, w którą dalej możecie grać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePC Gamer
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

  1. Da sie dobrze zoptymalizowac gre? Da sie. Inne studia powinny brac przyklad a nie specjalnie miec to w dupie aby gracze kupowali karty za 2tys. aby móc grac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię