Strona głównaWiadomościIgrzyska Olimpijskie Tokio z dodatkowymi transmisjami i zawartoscią na Twitchu

Igrzyska Olimpijskie Tokio z dodatkowymi transmisjami i zawartoscią na Twitchu

MKOL znów szuka sposobu by zainteresować Igrzyskami nowe pokolenia. Po “esportowych igrzyskach” pora na Igrzyska Olimpijskie Tokio na Twitchu.

Ta wiadomość to zdecydowanie kamień milowy jeśli chodzi o rozwój streamingu. Platforma Twitch została oficjalnym partnerem amerykańskiej stacji telewizyjnej NBC jeśli chodzi o transmisję Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Twitch będzie produkował content na żywo zarówno przed Igrzyskami jak i w ich trakcie. W informacji prasowej zawarto informację o “unikalnym programie, dopasowanym do community Twitcha, w tym audycje ze studia, aktywnościach pokrewnych grom, wywiadach ze sportowcami oraz rywalizacji w grach bazującej na Igrzyskach”.

Zobacz: Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 8K

Część tej zawartości oparta będzie o kilka nowych, interaktywnych funkcji. Na przykład, w tygodniu poprzedzającym ceremonię otwarcia, streamerzy i community Twitcha będzie mogło sobie przekazywać wirtualny Płomień Olimpijski. Kanał NBC Olympics będzie gościł kilka serii, w tym program z powtórkami, zawody streamerów oraz Q&A na żywo ze sportowcami.

Igrzyska Olimpijskie Tokio Twitch

To nie pierwszy przypadek kiedy świat tradycyjnego sportu próbuje zdobyć młodą widownię. W 2020 uruchomiono dedykowaną kategorię dla sportowej zawartości, w tym transmisje i powtórki z ważnych wydarzeń. Podjęto również partnerstwo z NFL, w ramach którego znani streamerzy mogli komentować czwartkowe mecze futbolu amerykańskiego.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię