Strona głównaGryAktualnościRespawn Entertainment otrzymało Oscara za film do Medal of Honor

Respawn Entertainment otrzymało Oscara za film do Medal of Honor

Twórcy Apex Legends – Respawn Entertainment otrzymali Oscara za film dokumentalny Colette. Został on stworzony na potrzeby gry Medal of Honor: Above and Beyond.

Przyznanie statuetki Oscara twórcom gier wideo, to pierwsza tego typu sytuacja w historii tej nagrody filmowej. Pozłacany posążek został przyznany za krótkometrażowy film dokumentalny Colette. Respawn musi podzielić się nagrodą w wydawcami – EA oaz Facebook Oculus. Film powstał na potrzeby gry Medal of Honor: Above and Beyond, która przeznaczona jest wyłącznie na sprzęt VR.

Zobacz: PS5 – Sony cichaczem dodaje opcje HDMI Link, która działa jak chce

Colette to 25-minutowy film, opowiadający o 92-letniej Colette Marin-Catherine, która w młodości była członkiem francuskiego ruchu oporu. Po raz pierwszy od 74 wybiera się do Niemiec. Na miejscu odwiedza obóz koncentracyjny Mittelbau-Dora, w którym zginał jej brat.

Reżyserem filmu jest Anthony Giacchino. Produkcją zajęła się Alice Doyard. Cały film dostępny jest zarówno w grze jak i w sieci. Jak komentuje Mike Doran z Oculus Studios:

Prawdziwą bohaterką jest sama Colette, która podzieliła się swoją historią ze szczerością i siłą. Jak widzimy w filmie, stawianie oporu wymaga odwagi, ale stawienie czoła przeszłości jest jeszcze trudniejsze.

Medal of Honor: Above and Beyond zawiera kilka filmów dokumentalnych, opowiadających o weteranach II wojny światowej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię