Strona głównaKonsoleRetro Games tworzy Mini Agmiga 500

Retro Games tworzy Mini Agmiga 500

Po tym jak na rynek trafiły miniaturowe wersje konsol oraz komputera Commodore 60, przyszedł czas na Amigę 500. THEA500 to miniaturowa wersja tego kultowego komputera, która trafi na rynek dzięki firmie Retro Games.

Amiga 500 firmy Commodore była jednym z najpopularniejszych komputerów domowych zanim na biurkach na dobre zagościły PC. Teraz po trzydziestu latach komputer powraca w wersji mini, którą stworzy Retro Games. Ze względu na brak praw do nazwy Commodore komputer będzie nosił nazwę THEA500 Mini.

Amiga 500 Mini

Retro Games poinformowało, że konsola/komputer będzie zawierać 25 tytułów z ogromnej (i doskonałej) biblioteki Amigi, w tym Another World, Worms, Simon the Sorcerer i The Chaos Engine. Pełna lista tytułów nie została ujawniona.

Zobacz: Marvel XCOM bez głównych bohaterów uniwersum

Amiga 500 MiniPodobnie jak prawie każda inna konsola retro pozwoli na pisywanie i ładowanie zapisów gier. Gracze będą mogli również ładować własne romy przez port USB. Zamiast po prostu emulować Amigę 500, sprzęt będzie również działał z warstwami Enhanced Chip Set (ECS) z Amigi 500 Plus, wersji wydanej w 1991 roku. Będziesz także mógł wykorzystać zaawansowaną architekturę graficzną (AGA) znacznie droższego flagowego modelu, Amigi 1200.

Amiga 500 MiniAmiga 500 Mini

Urządzenie będzie dostarczane wraz z dwuprzyciskową myszką Amigi oraz padem, który przypomina tego z Amiga CD32. THEA500 Mini trafi na półki sklepowe na początku 2022 roku i ma kosztować około 599 złotych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię