Strona głównaEsportRick Fox opuszcza Echo Fox z powodu rasistowskich zachowań w organizacji

Rick Fox opuszcza Echo Fox z powodu rasistowskich zachowań w organizacji

Z powodu rasistowskiego zachowania jednego z głównych inwestorów Echo Fox, aktor oraz były gracz Los Angeles Lakers, Rick Fox odchodzi z organizacji. Rick o swojej decyzji poinformował w e-mailu, którego treść możecie przeczytać poniżej.

Powodem decyzji o odejściu Ricka Foxa jest zachowanie jednego z przedstawicieli Vision Venture Partner, grupy inwestycyjnej, która wpłaca pieniądze do Echo Fox. Wygląda na to, że używa on rasistowskiego języka w stosunku do przedstawiciela Echo Fox.

Zobacz: Disney+ będzie cenzurować filmy. Poprawność polityczna przede wszystkim

W e-mailu jaki został wysłał Rick Fox wyjaśnił powód swojego odejścia:

Drodzy,

Jest to oficjalne powiadomienie o moim zamiarze opuszczenia organizacji Echo Fox jako akcjonariusza i CZłonka, gdy tylko będę w stanie realizować taką transakcję. Niedawny skandaliczny i odrażający pokaz czystego rasizmu dokonany przez ważnego udziałowca Echo Fox, jak również groźby skierowane w moją rodzinę sprawiły, że nie mogę dłużej pozostać związany z firmą.

Nie będę wspierał ani nie chcę być związany z takimi zachowaniami i postawami na poziomie akcjonariuszy. Rasizm jest przekleństwem tego, do czego dąży moja osobista marka i tolerowanie jakiejkolwiek formy dyskryminacji jest nie do przyjęcia.

To powiadomienie jest początkiem procesu odejścia z firmy. Skontaktuję się ze wszystkimi istotnymi i zainteresowanymi osobami…

Dalej Rick pisze o kwestiach sprzedaży swoich udziałów. Sytuacja, która spowodowała, podjęcie takiej decyzji to komentarz wymierzony w Jace’a Halla, byłego dyrektora generalnego Echo Fox i szefa Twin Galaxies, w jednej z e-mailowych dyskusji. Podczas zażartej wymiany zdań pomiędzy Jacem Hallem oraz członkiem Vision Venture Partner, zostało użyte słowo na „N”. Hall jest pochodzenia afro-amerykańskiego.

Zobacz: Streamer dostał bana na Twitchu, bo… został źle usłyszany?

Według przekazanych serwisowi Dexerto informacji nie był to pierwszy tego typu przypadek zachowania akcjonariusza w stosunku do Halla i Foxa. Gdy tylko sprawa się rozwinie damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceDexerto
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię