Strona głównaWiadomościStreamer dostał bana na Twitchu, bo... został źle usłyszany?

Streamer dostał bana na Twitchu, bo… został źle usłyszany?

Streamer League of Legends – Ashkhan ‘TF Blade” Homayouni dostał 30 dni bana na Twitchu za, zdaniem serwisu, rasistowski komentarz. Rzecz w tym, że główny zainteresowany twierdzi, że nic takiego nie powiedział, a pracownicy serwisu źle go zrozumieli.

Początkowo ban został nałożony aż na 30 dni, ale streamer się odwołał i blokada została zmniejszona do 7 dni. Jednak twórca nadal twierdzi, że jest to niesprawiedliwe, ponieważ nie zrobił tego, o co jest oskarżany. Rasistowski komentarz wcale nie miał być rasistowski, a pracownicy Twitcha źle go usłyszeli.

– Zostałem zawieszony na Twitchu za coś, czego nie powiedziałem. Twitch źle mnie usłyszał i założył, że komentarz był rasistowski. Dosłownie zrujnują moją reputację z powodu błędu po ich stronie. To całkowicie niesprawiedliwe – skomentował TF Blade na swoim Twitterze.

Co więcej, w sprawę zaangażowali się pracownicy Riot Games i inne osobistości ze świata League of Legends. Wielu z nich stanęło po stronie streamera, przyznając, że również nie usłyszeli w jego słowach niczego rasistowskiego. W sprawę zaangażowała się również organizacja esportowa Team Liquid i jej właściciel – Steve Arhancet, który zażądał o Twitcha wyjaśnień w tej sprawie.

Zobacz: Streamował przez kolejne 2000 dni. Bez nawet jednego dnia przerwy!

Zobacz: Streamerka zbanowana na Twitchu za cosplay czarnoskórej postaci z Apex Legends

Cały problem polega na tym, że trudno jednoznacznie określić, co tak naprawdę powiedział streamer. Według wielu mówi po prostu „idiots”, a według Twitcha mówi słowo na „n”. Niestety, dochodzi tutaj zjawisko pareidolii, czyli dostrzegania rzeczy, które chcemy zauważyć. Tyczy się to również słuchu. Jeśli ktoś nam powie, że gdzieś pada takie, a nie inne słowo, to jego właśnie będziemy się spodziewać i dokładnie to słowo usłyszymy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePolygon
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię