Strona głównaWiadomościRoblox banuje PewDiePie’a i wszystko, co z nim związane

Roblox banuje PewDiePie’a i wszystko, co z nim związane

Wojna na subskrybentów między kanałami PewDiePie’a i firmy T-Series nabiera na sile. Ale nie każdy chce w niej uczestniczyć. Wyraźnie dali o tym znać administratorzy gry Roblox.

Jeśli nie wiecie, o co chodzi z wojną na subskrybentów, to sprawa jest dość prosta. Wielu osobom nie podoba się to, że kanał indyjskiej firmy T-Series ma szansę stać się największym na YouTubie. Już w tym momencie ma ponad 85,5 mln subskrypcji i tylko kilkadziesiąt tysięcy traci do aktualnego lidera – PewDiePie’a (w momencie pisania tekstu). Dochodziło do tego, że hakerzy zaczęli wykorzystywać zainfekowane komputery do drukowania ulotek zachęcających do subowania kontrowersyjnego Szweda.

Zobacz: Znany serwis technologiczny ściga YouTuberów, bo ci nabijają się z jego filmu

Oprócz tego gracze na całym świecie starają się wspierać PewDiePie’a na wszystkie możliwe sposoby. Niektórzy zaczęli wykorzystywać popularną grę Roblox, w która YouTuber sam czasami grywa. W produkcji pojawiło się wiele banerów zachęcających do subowania Szweda. Najwyraźniej nie spodobało się to administratorom Roblox, bo wszystkie zostały usunięte. Co więcej, w grze niedozwolone jest używanie wszystkiego, co w jakikolwiek sposób nawiązuje do PewDiePie’a.

Zobacz: Dostała bana na Twitchu za powiedzenie, że są tylko dwie płcie?

Doszło do tak absurdalnej sytuacji, że sam PewDiePie został z gry zbanowany tylko dlatego, że miał nick pewdie123t32. Zdaniem administratorów taki pseudonim jest nieodpowiedni do grania w Roblox. Póki co twórcy gry odmawiają jakiegokolwiek komentarza, ale wygląda na to, że sprawa zaszła zdecydowanie za daleko.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

10 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię