Strona głównaGryAktualnościRoblox – twórcy gry pozywają trolla

Roblox – twórcy gry pozywają trolla

Roblox Corporation pozwało trolla, który jakiś czas temu zakłócił przebieg konferencji programistów zgłoszeniem o bombie. Wcześniej próbował wgrywać na platformę gry erotyczne.

Roblox Corporation pozwało jednego z użytkowników, który od długiego czasu był dla firmy prawdziwym wrzodem na dupie. Benjamin Robert Simon, znany w sieci jako Ruben Sim, od wielu lat tworzył kontrowersyjne treści na platformie. Pozew został złożony we wtorek w sądzie w Kalifornii. Według pozwu Simon miał popełniać i zachęcać do bezprawnych działań mających na celu zaszkodzenie Robloxowi i jego użytkownikom. Firma domaga się 1,6 miliona dolarów odszkodowania.

Zobacz: Halo Infinite – Dr Disrespect chce usunięcia z gry trybu Strongholds

Simon już dawno został zablokowany w Robloxie, ale nadal uzyskuje dostęp do gry za pomocą innych kont. Dotyczy to także kont zhakowanych Został też oskarżony o nękanie innych użytkowników, w tym molestowanie seksualne, oraz używanie języka homofobincznego i rasistowskiego. Wśród dziwnych zachowań Simona wskazano próbę wgrania nagiego obrazu samego siebie z abażurem zakrywającym genitalia, próbę wgrania gry erotycznej oraz zdjęć Hitlera.

Roblox Corporation twierdzi dalej, że Simon i jego cybermob podobnie myślących osób spowodował tymczasowe zamknięcie konferencji Roblox Developers Conference w San Francisco w październiku z powodu „zagrożeń terrorystycznych”. Omawiając strzelaninę w siedzibie YouTube w 2018 roku, Simon stwierdził:

Poczekaj aż ktoś zrobi to Robloxowi.

Podczas konferencji zamieścił na Twitterze wpis informujący o rzekomych poszukiwaniach islamskiego ekstremisty na konferencji deweloperów. Oraz inny wpis informujący, aby nie przychodzić następnego dnia do RDC.

Impreza przez to była tymczasowo zamknięta a budynek sprawdzony. Według prawników Robloxa koszt tej akcji to 50 000 dolarów.

Do sprawy z pewnością powrócimy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

5 KOMENTARZE

  1. Pomocy nie chcąco się zbanowałem bo nie wiedziałem jak zrobić żebym nie był nie widzialny i napisałem elo proszę pomocy Daviderdrive

  2. good morning fromthis is a sajmon66 scandal you understand because you will get a ban from the roblox administration I know you are a cool tomorrow but you will get a ban soon don’t write like that this site roblox administration please do not write like that.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię