Strona główna Gry Aktualności Roblox wszedł na giełdę. Spółkę wyceniono na 38 miliardów dolarów

Roblox wszedł na giełdę. Spółkę wyceniono na 38 miliardów dolarów

- Reklama -

Kolejny pokaz siły gier free to play. Pierwszy dzień na giełdzie Roblox wycenił produkcję na blisko 40 miliardów dolarów.

Roblox to darmowa gra multiplayer skupiona głównie na swojej społeczności. Wewnątrz Robloxa znajdują się tysiące gier tworzonych przez jej fanów, na których część z nich zarabia nawet pieniądze. Wczorajszy podbój giełdy jasno daje do zrozumienia, jak ogromną wartość ma zebrane wokół tej gry community.

Zobacz: Call of Duty: Warzone – nowy rekord świata, 162 eliminacji w jednej grze

Spółka swój pierwszy dzień na giełdzie zakończyła na poziomie 69,50 dolara. Kapitalizacja rynkowa wynosi w rezultacie 38,26 miliarda dolarów. Dla porównania, market cap EA to 37,43 miliarda, a Take-Two i Ubisoft wyceniono odpowiednio na 18,98 i 8,16 miliarda.

Firma wybrała sobie bardzo dobry moment na wejście na giełdę. W zeszłym roku gra zarobiła 923 miliony dolarów dzięki rosnącej sprzedaży Robuxów, waluty premium Robloxa. Eksperci oczekują spadku aktywnej liczby graczy ze względu na dzieci wracające do szkół, ale dochód ma dalej rosnąć. Roblox może w tym zarobić nawet półtora miliona dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE