Strona głównaGryAktualnościGTA 6 na kolejną generację konsol i w kilku miastach? Znamy też...

GTA 6 na kolejną generację konsol i w kilku miastach? Znamy też zarys fabuły

Chociaż nic nie zostało oficjalnie potwierdzone, to nie jest tajemnicą, że Rockstar Games pracuje nad GTA 6. To jedna z najbardziej wyczekiwanych gier, na temat której wycieka coraz więcej plotek. Wygląda na to, że szóstka zostanie wydana tylko na konsole nowej generacji. Ale to nie wszystko.

GTA 6 to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych gier. Nic dziwnego, że na temat produkcji pojawia się coraz więcej plotek. Najnowsze zdradzają sporo informacji na temat – nie ma co tego ukrywać – murowanego hitu!

GTA 6 tylko na konsolach nowej generacji

Najnowsze plotki mówią o tym, że Grand Theft Auto 6 zostanie wydane tylko na konsolach nowej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett/Anaconda (nie wiadomo, co z PC). Nie jest to może szczególnie zaskakujące, ale rezygnacja z PlayStation 4 i Xbox One już może dziwić. Jednak Rockastar zależy podobno na znaczącej poprawie jakości. Dlatego kompletnie porzucają obecną generację konsol i zamierzają się skupić tylko na nowszych i zdecydowanie wydajniejszych urządzeniach.

GTA 6 w kilku miastach

Kolejne informacje sugerują, że Rockstar porzuca ideę jednego miasta. Do tej pory gry z serii Grand Theft Auto działy się w Liberty City, Los Santos, San Andreas czy też Vice City. Teraz jest szansa, że w GTA 6 wrócimy do części z nich, ponieważ akcja miałaby się dziać w kilku lokacjach. Deweloper podobno planuje udostępnić w szóstce między innymi Liberty City i Vice City, ale jednocześnie zastanawiają się także nad Blaine County. Kolejne lokacje mają być dodawane w formie aktualizacji. Jeśli finalnie dostaniemy kilka miast, to gra będzie przeogromna.

GTA 6 jako diler narkotykowy

A co z fabułą? Ta podobno ma się skupiać na historii małego dilera narkotykowego, w którego przyjdzie nam się wcielić. Wraz z postępem historii nasze znaczenie ma rosnąć aż finalnie staniemy się prawdziwym baronem narkotykowym.

– Tytuł uczyni cię swego rodzaju narkotykowym baronem. Zaczniesz jako mały diler w Liberty City wykonujący dziwne prace i drobne kradzieże, a w końcu będziesz pracować w Vice City, gdzie dołączysz do słynnego gangu. Otrzymasz szansę opiekowania się biznesem w Liberty City, a następnie wrócisz do Vice City i wkrótce staniesz się narkotykowym baronem – twierdzi tajemniczy informator.

A teraz chyba najciekawsza kwestia, czyli data premiery. Ta miałaby mieć miejsce już pod koniec 2020 roku, razem z debiutem PlayStation 5. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wszystkie informacje pochodzą od osoby, która jako pierwsza zdradziła informacje o nowej konsoli Sony, które potem zostały potwierdzone przez Marka Cerny’ego.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

  1. Troche mnie dziwi rezygnacja z 3 postaciami. To fajnie urozmaicało rozgrywkę i sądzę, że i w GTA6 na pewno również się to pojawi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię