Strona głównaWiadomościAkcesoriaROG Smart Lens - pierwsze na świecie "smart" soczewki kontaktowe dedykowane graczom

ROG Smart Lens – pierwsze na świecie „smart” soczewki kontaktowe dedykowane graczom

ASUS ROG prezentuje pierwsze na świecie „smart” soczewki kontaktowe dedykowane graczom – ROG Smart Lens.

Jak piszą przedstawiciele ASUS ROG na stronie, akcesoria i sprzęt PC dopracowali już do takiego stopnia, że biorą się za nowe wyzwanie – ludzkie ciało. A konkretnie zmysł wzroku. Efektem tych prac jest projekt ROG Smart Lens, czyli pierwsze na świecie soczewki kontaktowe, zoptymalizowane pod kątem potrzeb graczy.

Zobacz: PlayStation VR2 zaprezentowane podczas CES 2022

Jakie zalety oferują ROG Smart Lens? Po pierwsze, wbudowany system śledzenia ruchów głowy oraz gałek ocznych. Dzięki niemu nie trzeba już będzie korzystać ze skomplikowanych, zewnętrznych systemów, składających się z kamer innych tego rodzaju podzespołów. System opracowany przez ROG ma być wykorzystywany do zmiany pozycji kamery w grze i skuteczny chociażby w symulatorach i wyścigach. Następnie, mamy filtr światła niebieskiego – tutaj szczegółów nie trzeba chyba specjalnie tłumaczyć.

Następna funkcja to kompatybilność z systemem Aura Sync, pozwalająca na zmianę koloru podświetlenia, a co za tym idzie – możliwość dopasowania koloru oczu do naszego widzimisię. Przecież żadne akcesorium dla graczy nie może się obyć bez podświetlenia i zmiennych kolorów, prawda? Soczewki mają pozwalać na kontrolę parametrów pracy komputera, jak i swojej własnej, za pośrednictwem ROG Command Center, a polecenia będzie można wydawać za pomocą gestów – także ruchów samych gałek ocznych.

Wszystkie funkcje omawia poniższy materiał:

Soczewki będą pakowane w specjalne pojemniki, które mają pozwalać na jednoczesne ładowanie oraz czyszczenie “kontaktów”. Jak zapowiada ASUS ROG, preordery na Smart Lens będzie można składać już wkrótce. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceASUS ROG
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię