Strona głównaGryE3 2022 zostało całkowicie anulowane! Koniec epoki w branży gier?

E3 2022 zostało całkowicie anulowane! Koniec epoki w branży gier? [AKTUALIZACJA]

Tegoroczna edycja E3, jednej z najbardziej kultowych imprez gamingowych na świecie, po 26 latach od pierwszego wydarzenia – zostaje całkowicie anulowana.

Informacja o anulowaniu tegorocznego E3 pochodzi z konta twitterowego Willa Powersa, szefa Public Relations firmy Razer. Will napisał, że taką informację otrzymał oficjalnie, drogą mailową od organizatorów:

W trakcie pandemii koronawirusa, E3 miało “przerwę” jeśli chodzi o event na żywo, ale wciąż były organizowane pewne wydarzenia w formie online pod auspicjami E3. Losy tegorocznego E3 długo nie były pewne – najpierw mówiono o tym, że impreza w końcu wróci jako event z udziałem gości i zwiedzających, potem zaczęto znowu mówić o wydarzeniu online. Teraz – o ile informacje Willa Powersa się potwierdzą – okazuje się, że po raz pierwszy od 26 lat impreza nie odbędzie się w ogóle.

Zobacz: Summer Game Fest 2021 zebrał większą liczbę wydawców niż targi E3

E3, lub inaczej Electronic Entertainment Expo, zostało zorganizowane po raz pierwszy w 1995 roku, w hali Los Angeles Convention Center w Kalifornii. Impreza szybko stała się największą na świecie i bezpośrednim kontynuatorem tradycji takich wydarzeń jak ECTS. To właśnie na E3 pokazano po raz pierwszy m.in. pierwsze PlayStation czy konsolę Sega Saturn.

Wygląda więc na to, że mamy do czynienia z końcem pewnej epoki – nie wiadomo bowiem, czy imprezie uda się jeszcze powrócić w kolejnych latach (póki co zostawiamy to pytanie otwartym) i czy w ogóle będzie zainteresowanie tego rodzaju wydarzeniem ze strony wydawców i producentów sprzętu.

AKTUALIZACJA: Informacja o anulowaniu tegorocznego E3 została oficjalnie potwierdzona przez organizatora – ESA. Jednocześnie dodał on, że „E3 powróci w 2023 roku w nowej formie, która celebruje nowe i ekscytujące gry wideo oraz innowacje branżowe”.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię