Strona głównaWiadomościHardwareRosną kontraktowe ceny pamięci DRAM i to bardzo szybko

Rosną kontraktowe ceny pamięci DRAM i to bardzo szybko

Nie mamy dobry informacji. Po wielu miesiącach obniżek w końcu przyszło odbicie. W ostatnich tygodniach wzrosły ceny kontraktowe za pamięci DRAM i to drastycznie.

Aktualnie chip 8 Gb – według danych DRAMeXchange – kosztuje średnio 3,74 dolara. To o 14 procent więcej niż w zeszłym tygodniu i aż o 23 procent więcej niż na początku miesiąca (5 lipca). Czy może to wpłynąć na cenę końcową pamięci RAM? Jak najbardziej i to nawet pomimo tego, że producenci mają spore zapasy kości w swoich magazynach.

Zobacz: Origin Big 2.0 – Święty Graal każdego gracza. PC, PlayStation 4, Xbox One i Switch w jednym

Podwyżka spowodowana jest między innymi wojną handlową między Japonią i Koreą Południową. Problem polega na tym, że zdarzyła się ona w najmniej odpowiednim momencie. Aktualnie producenci na całym świecie składają zamówienia na pamięci DRAM, aby szykować produkty na trzeci i czwarty kwartał tego roku. Na szczęście DRAMeXchange zapewnia, że podwyżka jest tylko chwilowa i nie musi odbić się na cenie końcowej. Spore znaczenie będą miały wspomniane zapasy magazynowe.

Zobacz: Intel – nadchodzą procesory w litografii 7 nm, ale jeszcze nie teraz

Podsumowując – chwilowe podwyżki nie powinny wpłynąć na podwyżkę cen pamięci RAM, ponieważ producenci mają prawdopodobnie nadwyżki magazynowe. Wzrost cen zobaczymy, gdy sytuacja będzie utrzymywać się przed dłuższy czas. Z drugiej strony niewielkie podwyżki można zobaczyć już teraz, ale prawdopodobnie wynikają one ze zwiększonego popytu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię