Strona głównaKonsolePozew zbiorowy przeciwko Nintendo. Winne są kontrolery Switcha

Pozew zbiorowy przeciwko Nintendo. Winne są kontrolery Switcha

Nintendo ma spory problem. Japońska firma będzie musiała zamierzyć się z pozwem zbiorowym z powodu Joy-Conów, czyli kontrolerów konsoli Switch. Z każdym dniem przybywa niezadowolonych klientów.

Nintendo Switch to spory sukces japońskiej firmy. Konsola sprzedaje się świetnie i to pomimo początkowych zarzutów o słabą wydajność. Ogromną zaletą urządzenia jest podwójna charakterystyka, czyli możliwość pracy zarówno stacjonarnej, jak i przenośnej (nie tyczy się modelu Lite). No i oczywiście same gry. Nintendo ma w swoim portfolio marki, które przyciągają tłumy. To między innymi Zelda, Mario czy też Pokemony. Ale Japończycy nie są idealni. Mnóstwo osób ma problemy z kontrolerami Switcha, czyli Joy-Conami. Doszło wręcz do złożenia pozwu zbiorowego.

Zobacz: Nintendo Switch – nowe kolory Joy-Con wkrótce w sklepach

O co konkretnie chodzi? Joy-Cony mają dość często spotykany w kontrolerach wszelkiej maści problem, przez który tzw. gałki odnotowują ruch nawet gdy nie są ruszane. Najczęściej objawia się to wychyleniem w jednym, konkretnym kierunku. I samo w sobie nie byłoby to jakimś wielkim problemem, gdyby nie fakt, że Nintendo nie chce naprawiać tak wadliwych Joy-Conów. Zamiast tego firma obciążą użytkowników kosztami usunięcia usterki. A problem może dotyczyć wielu osób. Nie znamy dokładnych liczb, ale wśród pracowników serwisu Kotaku to aż 25 procent Switchów. Możemy zatem założyć, że problem jest spory.

Zobacz: Nintendo Switch Lite czy Nintendo Switch – porównanie konsol

Właśnie dlatego Nintendo zostało pozwane. Gdyby japońska firma naprawiała uszkodzone Joy-Cony, to prawdopodobnie nie miałaby teraz kłopotów. Wniosek został założony w sądzie w Seattle. Nintendo na razie nie odpowiedziało na zarzuty.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTechSpot
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię