Strona głównaGryAktualnościRustler - polski symulator średniowiecznego łotrzyka debiutuje na Kickstarterze

Rustler – polski symulator średniowiecznego łotrzyka debiutuje na Kickstarterze

Co Wy na to, by w oczekiwaniu na kolejną część GTA dać szansę podobnej grze, ale osadzonej w klimatach średniowiecza? W dodatku – tworzonej przez Polaków?

Rustler to projekt gry, która w podstawowych założeniach jest nieco podobna do pierwszych odsłon Grand Theft Auto, z widokiem izometrycznym, tyle, że jej akcja dzieje się w średniowieczu – czy raczej jego dość oryginalnej wariacji. Wcielimy się w niej w zabijakę imieniem Guy, który zajmuje się nie do końca legalnymi procederami, za które może go czekać spotkanie z katem. Tak więc będziemy mu pomagać chociażby w napadach na karawany kupieckie, polowaniach na czarownice czy tak prozaicznych zleceniach jak kradzieże. A gdy znudzą nam się kolejne misje, możemy – wzorem oryginalnego GTA – zacząć siać spustoszenie w okolicy.

Zobacz: GTA 6 z oficjalną zapowiedzią już w przyszłym tygodniu?

Napisałem o projekcie, ponieważ aktualnie trwa kampania na Kickstarterze, założona przez twórców gry – polską ekipę Jutsu Games. Prace nad grą już trwają i powstała nawet grywalna alpha, ale na ich dokończenie potrzeba autorom jeszcze około 25 tys. dolarów kanadyjskich czyli około 75 tysięcy złotych. Data premiery gry jeszcze nie została zapowiedziana, aczkolwiek mówi się o końcówce tego roku. Rustler przewidziany jest na PC i dostępny będzie na Steamie. Kampanię na Kickstarterze możecie wesprzeć tutaj, a póki co prezentujemy zwiastun.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię