Advertisement
Strona głównaGryAktualnościRuszył Steam Summer Game Festival! 900 gier do sprawdzenia

Ruszył Steam Summer Game Festival! 900 gier do sprawdzenia

Rozpoczął się Steam Summer Game Festival, podcza którego gracze na całym świecie mogą wypróbować ponad 900 gier. Prawdę mówiąc czasu jest za mało, aby sprawdzić chociaż 10% z nich.

Na Steamie ruszył letni festiwal gier. To stosunkowo nowe, bo dopiero trzecie tego typu wydarzenie na platformie z grami. Wszystko zaczęło się od gali The Game Awards i słów jej organizatora – Geoffa Keighleya. Ten ubolewał, że gracze nie mają okazji sprawdzić nowych gier, które prezentowane są w trakcie pokazów. Steam Summer Game Festival ma być odpowiedzią na to zapotrzebowanie.

Steam Summer Festival – ponad 900 gier do sprawdzenia

Wydarzenie potrwa do 22 czerwca. W tym czasie możecie za darmo pobrać i zainstalować wersje demonstracyjne ponad 900 gier od deweloperów z 65 różnych krajów. Na liście znajdują się zarówno produkcje indie, jak i większe produkcje od dużych i doświadczonych deweloperów.

– Jest to trzecia i największa do tej pory edycja Festiwalu Gier Steam. To, co zaczęło się jako współpraca z Geoffem Keighleyem i galą Game Awards wyróżniającą tuzin tytułów, wkrótce stało się organizowanym przez Valve wydarzeniem wraz z ponad 40 demami pokazanymi tej wiosny, a teraz z ponad 900 tytułami podczas letniej edycji.

Lista dostępnych gier jest bardzo długa, więc znalezienie najlepszych będzie niezwykle trudno. Ze swojej strony na pewno mogę polecić Grounded produkcji Obsidian Entertainment, Iron Harvest czy też Desperados III. Ciekawie zapowiada się też GloriaVictis Siege, Danger Scavenger, Rustler (średniowieczne GTA), Backbone oraz Blaizing Sails. Wszystkie dostępne dema możecie filtrować między innymi po gatunku, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Ale same gry to nie wszystko. Steam Summer Game Festival to też mnóstwo wydarzeń pobocznych, jak chociażby wywiady z twórcami czy też streamy, na których deweloperzy będą grać we własne twory. Pełen harmonogram znajdziecie na Steamie. Praktycznie co godzinę coś zostało przez Valve zaplanowane, więc jeśli interesuje Was to, co dzieje się w branży, to czeka Was kilka dni rozrywki.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię