Advertisement
Strona głównaGryAktualnościGry ekskluzywne na PS5 ważne jak nigdy dotąd - szef PS Europe

Gry ekskluzywne na PS5 ważne jak nigdy dotąd – szef PS Europe

Od zawsze osią polityki PlayStation były exclusive’y. Teraz jednak gry ekskluzywne na PS5, mają być ważne jak nigdy dotąd.

W wywiadzie dla The Guardian, Simon Rutter – wiceszef PlayStation Europe powiedział, że tytuły ekskluzywne pozostają niezwykle ważne dla jego firmy. A nawet ważniejsze niż były kiedykolwiek. Ze względu na bliskie powiązania z projektantami całego systemu, studia PlayStation mogą wyciągnąć z konsoli ostatnie soki. To niezwykle ważne z punktu widzenia posiadacza takiego urządzenia. PlayStation może polegać na sieci deweloperów, którzy napędzają innowacje, które stworzyli autorzy konsoli.

Zobacz: Amazon zdradził cenę i datę premiery PlayStation 5?

Jednym z przykładów podanych przez Ruttera jest Gran Turismo 7, które zostało zaprezentowane na pokazie kilka dni temu. To między innymi ta gra ma korzystać z niemal każdej nowej technologii zaimplementowanej w PlayStation 5. Możliwości dźwięku 3D, w połączeniu z feedbackiem, jaki gracz otrzyma od kontrolera DualSense, zaoferują graczom unikalne, wyścigowe przeżycie.

Tam, gdzie Microsoftowi zależy na otwartym, next-genowym ekosystemie, Sony uparcie trzyma się sprawdzonych sposobów – jednym z nich są teraz właśnie gry ekskluzywne na PS5. Firma jest także skoncentrowana na postawieniu grubej kreski między generacjami. Potwierdził to między innymi Jim Ryan, mówiąc, że gry z PS5 nie uruchomią się na PlayStation 4.

Które podejście jest Wam bliższe? Sony czy Microsoftu?

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię