Strona główna Wiadomości Hardware Wiemy, kto wyprodukuje nowe karty graficzne Nvidii w 7 nm

Wiemy, kto wyprodukuje nowe karty graficzne Nvidii w 7 nm

Yoo Eung-joon – szef koreańskiego oddziału Nvidii, w trakcie konferencji w Seulu potwierdził, kto wyprodukuje kolejną generację GPU w litografii 7 nm. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami zadanie to powierzono Samsungowi.

Kolejna generacja kart graficznych Nvidii będzie produkowana z wykorzystaniem litografii 7 nm (chodzi oczywiście o GPU). Po raz pierwszy od dawna nie zajmie się tym firma TSMC, która długo współpracowała z Zielonymi. Tym razem zadanie powierzono Samsungowi, który wykorzysta do tego proces 7 nm EUV (Extreme Ultra-Violet). Potwierdził to Yoo Eung-joon, szef koreańskiego oddziału Nvidii.

– To ważne, aby 7-nanometrowy proces Samsunga był wykorzystywany w naszych kolejnych kartach graficznych. Do niedawna Samsung bardzo mocno pracował, aby zabezpieczyć partnerów – powiedział Yoo Eung-joo.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że po rozłożeniu niektórych kart graficznych GeForce z serii Super na układzie widnieje napis „Korea”. To sugeruje, że Samsung już teraz zajmuje się produkcją GPU dla Nvidii. A to oznacza, że te rdzenie graficzne nie są produkowane z wykorzystaniem litografii 12 nm, bo Samsung oficjalnie takiej nie ma w swojej ofercie. Zamiast tego może to być albo 14 nm LPP, albo 11 nm LPP.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceHexus
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE