Strona głównaWiadomościSamsung pracuje nad 49-calowym monitorem 32:9 z odświeżaniem 120 Hz

Samsung pracuje nad 49-calowym monitorem 32:9 z odświeżaniem 120 Hz

Czasami niektóre urządzenia powstają tylko po to, aby pokazać technologiczne możliwości danego producenta. Tak samo musi być w przypadku monitora o przekątnej 49 cali, nad którym ma pracować Samsung.

Samsung podobno pracuje nad ultra-ultrapanoramicznym monitorem w formacie 32:9, którego przekątna ma wynosić aż 49 cali. Urządzenie ma być zdolne do wyświetlenia podwójnej rozdzielczości QHD, czyli 5120 x 1440 pikseli, jednocześnie odświeżając obraz z częstotliwością 120 Hz. Warto jeszcze wspomnieć o zakrzywieniu wyświetlacza, które ma wynosić 1800R. Cena nie jest jeszcze znana, ale produkcja ma podobno ruszyć we wrześniu. Monitor ma wykorzystywać matrycę VA.

Nie byłby to pierwszy monitor tego typu. Już dzisiaj możemy kupić monitor Samsung CHG90, który wykorzystuje technologię kwantowej kropki. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z podwójnym Full HD, czyli 3840 x 1080 pikseli, HDR, FreeSync 2 i odświeżaniem 144 Hz. Jak pewnie się domyślacie, cena za takiego potwora nie jest niska. Monitor kosztuje około 5500 zł. Najprawdopodobniej nowy wariant będzie jeszcze droższy.

Czy takie urządzenie ma sens? Prawdę mówiąc – wątpię. Teoretycznie to jeden monitor w rozmiarze dwóch. Sam na co dzień korzystam z dwóch ekranów na moim komputerze i wiem, że jest to szalenie wygodne. Różnica polega na tym, że mam całkowitą dowolność w ustawianiu i jeden monitor stoi idealnie na wprost mnie, a drugi nieco z boku i pod kątem. Oczywiście w przypadku Samsunga mamy do czynienia z modelem zakrzywionym, ale nie wydaje mi się, aby stanowiło to wielką różnicę. 

Źródło: Overclock3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię