Strona głównaWiadomościSanDisk zaprezentował nowe przenośne nośniki danych SSD Extreme i Extreme Pro

SanDisk zaprezentował nowe przenośne nośniki danych SSD Extreme i Extreme Pro

Firma SanDisk znana jest wszystkim z nośników SSD oraz różnych kart pamięci, ostatnio do ich oferty dołączyły przenośne dyski SSD Extreme oraz Extreme Pro w wyjątkowo solidnej obudowie.

Najnowsze przenośne dyski SSD od firmy SanDisk, przeznaczone są dla osób, które bardzo dużo podróżują i niestraszne są im trudne warunki. W ofercie dostępne są dwie różne serie.

SanDisk Extreme Pro, wyróżnia się bardzo szybkim zapisem oraz odczytem danych producent podaje, że transfery osiągają 2000 MB/s, obudowa jest z kutego aluminium, więc poza wysoką wytrzymałością, działa jak radiator. Dodatkowo nośniki z tej serii otrzymały certyfikat IP55, więc są wodoodporne, oraz dobrze znoszą upadki.

Tańszy SanDisk Extreme, nie może poszczycić się tak dobrymi parametrami zapisu oraz odczytu jak model Pro, ale nadal jest to bardzo przyzwoite 1000 MB/s zapisu oraz odczytu. Obudowa została wykonana z plastiku pokrytego silikonem, ale nadal spełnia warunki certyfikatu IP55, więc tylko od nas będzie zależeć, czy wolimy droższy i wytrzymalszy nośnik, czy jednak pójdziemy na kompromis i wybierzemy tańsze rozwiązanie.

Modele SanDisk Extreme oraz SanDisk Extreme PRO SSD są objęte 5-letnią ograniczoną gwarancją3 i można je już kupić w Western Digital Store – SanDisk Extreme Portable SSD jest już dostępny w wersjach 500GB (cena MSRP 149,99 Euro) oraz 1TB (MSRP 239,99 Euro), zaś wersja 2TB pojawi się na rynku pod koniec roku. SanDisk Extreme PRO Portable SSD dostępny jest obecnie w wersji 2TB (MSRP 459,99 Euro), zaś wersja 1TB będzie dostępna pod koniec roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię