Strona głównaWiadomościSAPPHIRE Pulse - nowa rodzina kart graficznych z procesorem Radeon. ...

SAPPHIRE Pulse – nowa rodzina kart graficznych z procesorem Radeon.

Do walki o klientów z kategorii medium-range wkracza SAPPHIRE Technology. Świeżutka seria kart graficznych Pulse może przejąć lwią część rynku komputerowego.

Propozycja firmy SAPPHIRE jest bardzo filuterna. Za niewielką cenę mamy otrzymać wydajne komponenty, optymalne do pracy na plikach mulimedialnych, jak i do gier wyświetlanych w najwyższej rozdzielczości. Seria Pulse nie wprowadzi nagłego skoku wydajności, bowiem to tylko nieznacznie poprawione wersje kart z rodziny RX500, lecz niska cena z autorskimi szlifami będzie na pewno łakomym kąskiem dla graczy kontrastujących cenę i wydajność.

Do katalogu produktów trafią w sumie 3 nowe modele z różną pojemnością pamięci. Pierwszy z nich Pulse RX 580 to najjaśniejszy punkt w menu SAPPHIRE. Za 1170 zł w naszej reklamówce wyląduje wersja 8 GB z taktowaniem rdzenia 1366 MHz (w trybie Boost). Wyposażono ją w 2304 proesory strumieniowie oparte na 4. generacji architektury GCN. W dniu premiery dostępna będzie również wersja 4 GB kosztująca o 170 zł mniej, lecz myśląc przyszłościowo lepiej zakupić kartę z większą ilością VRAM, gdyż przyda się do generowania, przetrzymywania i wczytywania tekstur w grach z otwartym światem.

Na półce poniżej, z przyklejonymi etykietkami „900 zł” i „840 zł” odnajdziemy Pulse Radeon RX 570. Tenże model wystepować będzie w dwóch odmianach z przeznaczeniem dla właścicieli pełnowymiarowych jednostek typu AT lub ATX bądź skrzyń uzbrojonych w płyty główne o formacie ITX. Obie RX 570-tki charakteryzują sie 4 GB VRAM, 2048 procesorami strumieniowymi i stosunkowo podobną częstotliwością taktowania rdzenia. Standardowa wersja pracuje z układem 1244 MHz, a wersja mini z 1206 MHz. W przypadku kart Pulse RX 580 i RX 570 wykorzystano układ Dual-X, a więc system chłodzenia pracujący na dwa wentylatory, który dzięki technologii Quick Connect można łatwo zdemontować. Warto wspomnieć, że RX 570 mini ma tylko jeden wiatrak, toteż zasilany jest tylko przez jedną wtyczkę pin-6 PCI-E.

Na koniec pozostał model najsłabszy według dokumentacji technicznej, aczkolwiek mogący poradzić sobie z mniej wymagającymi grami. RX 550 polecany jest wyłącznie osobom o mniejszych potrzebach, jak chociażby spędzających swój czas w grach multiplayer typu CS, LoL, Overwatch. Procesor graficzny pracuje tu w prędkością 1206 MHz i wspomagany jest 512 procesorami strumieniującymi. W sprzedaży pojawią się wersje z 4 GB (460 zł) i 2 GB VRAM (400 zł). Dużym atutem Rx 550 jest niski współczynnik prądożerności. Do poprawnego działania wymaga jedynie 75W. 

Wszystkie wymienione karty współpracują z sytemem Intelligent Fan Control III zarządzający pracą układu chłodzenia. W chwili nostalgii i braku obliczeniowych wyzwań monitor zadań wyłącza wiatraki i przechodzi w tryb pasywnego chłodzenia, a gdy przyjdzie czas na grubszą imprezkę z bardziej wymagającą grą, system wprowadzi w ruch wszystkie skrzydła wiatraka.

W pudełkach z Pulse Radeon RX 580 i RX 570 dodatkowo znajdziemy backplate do lepszego spasowania układu chłodzenia z laminatem karty, a także dławiki Black Diamond 4 niwelujące odgłosy niesfornych cewek.

Źródło: sapphire, nix.ru

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię